Spartak va Zenit o‘yinlariga hakamlar tayinlandi
Rossiya futbol ittifoqi birinchi tur Premier-liga o‘yinlari uchun hakam tayinotlarini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Spartak” va Machachkala “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda hakamlar guruhi Vasiliy Kazartsev boshchiligida ishlaydi. Video yordamchi hakamlar sifatida Andrey Fisenko (VAR) va Pavel Shadyxanov (AVAR) faoliyat yuritadi.
“Zenit” va “Rostov” o‘yinida asosiy hakam Rafael Shafeyev bo‘ladi. Zarurat tug‘ilganda unga Vitaliy Meshkov (VAR) yordam beradi, uning yordamchisi esa Roman Galimov (AVAR) hisoblanadi.
Yana bir hakamlar guruhi, Yan Bobrovskiy boshchiligida, mavsumni ochuvchi “Dinamo” va “Baltika” o‘rtasidagi juma kungi o‘yinida ishlaydi. Video yordamchi hakam sifatida Kirill Levnikov, uning yordamchisi esa Anton Frolov tayinlangan.

Судьи назначены на матчи Спартак и Зенит
Российский футбольный союз объявил назначения судей на первые туры игр Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче между командами «Спартак» и «Динамо» из Махачкалы судейская группа будет работать под руководством Василия Казарцева. В качестве видео помощников судей будут работать Андрей Фисенко (VAR) и Павел Шадыханова (AVAR).
В игре «Зенит» и «Ростов» главным судьей будет Рафаэль Шафеев. В случае необходимости ему поможет Виталий Мешков (VAR), а его помощником будет Роман Галимов (AVAR).
Еще одна судейская группа под руководством Яна Бобровского будет работать на открывающем сезон матче между «Динамо» и «Балтикой» в пятницу. В качестве видео помощника судьи назначен Кирилл Левников, а его помощником будет Антон Фролов.
С другими назначениями судей можно ознакомиться в официальном объявлении Российского футбольного союза.