Kommentator Gennadiy Orlov Kaliningradning "Baltika" jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, klub yangi Premyer-liga mavsumida pastga tushuvchi jamoa bo‘lmaydi. Orlovning aytishicha, "Baltika" mustahkam raqib bo‘lib, ular mavsum oldi o‘yinlarda Sankt-Peterburgda "Zenit"ni mag‘lub etishgan.
Jamoa o‘yinning ilk daqiqalaridan boshlab kuchli pressing qilgan va "Zenit" futbolchilari bunga tayyor emas edi. Shuningdek, Orlov "Baltika" bosh murabbiyi Andrey Talalaevga katta hurmat bilan qarashini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, "Baltika" joriy mavsumdan oldin Rossiya futbolining yuqori ligasiga qaytdi. Jamoa o‘tgan mavsumda kuch jihatidan ikkinchi darajadagi divizionda birinchi o‘rinni egallagan edi.
Bu natija ularning yangi mavsumda ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishiga umid beradi. Shunday qilib, "Baltika" yangi mavsumda kuchli raqobatbardosh jamoa sifatida maydonga tushadi.

Орлов: Балтика сильная команда в Российской Премьер-лиге
Комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о команде "Балтика" из Калининграда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, клуб не станет командой, вылетающей в новом сезоне Премьер-Лиги. Орлов отметил, что "Балтика" является крепким соперником, и они одержали победу над "Зенитом" в предсезонных матчах в Санкт-Петербурге.
Команда с первых минут игры проявила сильный прессинг, и футболисты "Зенита" к этому не были готовы. Также Орлов подчеркнул, что испытывает большое уважение к главному тренеру "Балтики" Андрею Талалаеву.
Напоминаем, что "Балтика" вернулась в высшую лигу российского футбола перед текущим сезоном. Команда заняла первое место во втором дивизионе по силе в прошлом сезоне.
Этот результат вселяет надежду на успешные выступления в новом сезоне. Таким образом, "Балтика" выйдет на поле в новом сезоне как сильная конкурентоспособная команда.