Zabolotniy Spartakdagi raqobat haqida gapirdi
Moskva "Spartak"ining yozgi yangi futbolchisi Anton Zabolotniy klubning boshqa hujumchilari bilan raqobati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, barcha qarorlar murabbiyga bog‘liq va u har qanday vaziyatga tayyor. Zabolotniy va uning jamoadoshi Ugalde o‘zaro yaxshi tushunishadi.
Shuningdek, jamoa a’zolari Livai Garsiyaning jarohatidan so‘ng jamoaga qo‘shilishini kutmoqda. Futbolchi raqobatning har bir o‘yinchi uchun foydali ekanligini ta’kidladi.
Zabolotniy 34 yoshda bo‘lib, faoliyati davomida "Zenit" va Moskva CSKA klublarida ham o‘ynagan. "Spartak"ga o‘tishidan oldin u Podmoskovye "Khimki" jamoasida harakat qilgan, ammo yozda bu klub faoliyatini to‘xtatdi.
Futbolchi oilasining "Spartak"ga o‘tish qaroriga ta’siri haqida ham gapirdi. Bu o‘zgarish uning shaxsiy va professional hayotida muhim qadam bo‘ldi.
Umuman olganda, Zabolotniy yangi jamoasida o‘zini yaxshi his qilmoqda va kelajakda ham muvaffaqiyatli o‘yinlar ko‘rsatishga intilmoqda.

Заболотный рассказал о конкуренции в Спартаке
Летний новичок московского "Спартака" Антон Заболотный высказался о конкуренции с другими нападающими клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все решения зависят от тренера, и он готов к любой ситуации. Заболотный и его товарищ по команде Угальде хорошо понимают друг друга.
Также члены команды ожидают, что Ливай Гарсия присоединится к команде после травмы. Футболист отметил, что конкуренция полезна для каждого игрока.
Заболотному 34 года, и за свою карьеру он также играл в клубах "Зенит" и московском ЦСКА. Перед переходом в "Спартак" он выступал за подмосковные "Химки", но летом этот клуб прекратил свою деятельность.
Футболист также рассказал о влиянии своей семьи на решение перейти в "Спартак". Это изменение стало важным шагом в его личной и профессиональной жизни.
В целом, Заболотный чувствует себя хорошо в новой команде и стремится показывать успешные игры в будущем.