Ordabosi Torpedoga mag‘lub bo‘ldi, evrokubklardan ketdi
Birinchi o‘yinida Konferensiyalar ligasi saralash bosqichining dastlabki o‘yinida "Ordabosi" jamoasi Kutaisidan kelgan "Torpedo" jamoasiga 3:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 13-daqiqasida gruzin futbolchisi Irakliy Bidzinashvili raqib maydonining o‘ng qanotidan hujum uyushtirib, jarima maydonidan 25 metr masofadan past zarba bilan uzoq burchakni nishonga oldi. Darvozabon esa to‘pga yetib borishda kechikib, to‘p tarmoq ichiga tushdi va hisob 0:1 bo‘ldi.
Keyingi vaziyatda Nikola Antich chap qanotdan to‘pni oldinga uzatdi, Sultanbek Astanov darvoza oldida yakka holda yaxshi imkoniyatdan foydalangan holda zarba berdi, ammo darvozabon oyoq bilan xavfni bartaraf etdi. 49-daqiqada "Torpedo" kamchilikda o‘ynadi.
Enrique Everton chap qanotdan raqib himoyachilarini aldashga harakat qilganida, Solomon Kverkveliya qattiq to‘xtatib, ikkinchi sariq kartochka olib maydondan haydaldi. Shundan so‘ng, Nikola Antich raqib jarima maydonining chap tomonida to‘p olib, markazga uzatdi.
Zikrillo Sultaniyazov nazoratsiz qolib, to‘pni chap past burchakka yo‘naltirdi, lekin biroz yonib ketdi. Sergey Maliy chap qanotda raqib himoyasini yengib, to‘pni markazga uzatdi.
Abilayxon Jumabek esa bosh bilan darvoza ustunining ostiga zarba berdi, ammo darvozabon ajoyib sakrash bilan to‘pni ushladi. 90-daqiqada Astanov o‘ng qanotdan markazga uzatdi.
Himoyachi xatoga yo‘l qo‘ydi va to‘p Jumabekka tushdi. Jumabek yaqin masofadan aniq zarba berib, hisobni tenglashtirdi – 1:1.
Keyingi o‘yinda "Torpedo" jamoasi "Omoniya" bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin Shymkent shahridagi "Kazhimukan Munaytpasov" stadionida bo‘lib o‘tdi.
O‘yinda har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rdi, ammo yakunda durang qayd etildi. Bu natija "Torpedo" uchun muhim bo‘lib, ular keyingi bosqichga tayyorgarlik ko‘rishda davom etadi.

Ордабоси проиграл Торпедо, покинул еврокубки
В первом матче отборочного этапа Лиги конференций команда "Ордабасы" уступила команде "Торпедо" из Кутаиси со счетом 3:4. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 13-й минуте грузинский футболист Ираклий Бидзинашвили организовал атаку с правого фланга соперника, пробив с 25 метров от штрафной низом в дальний угол. Вратарь не успел к мячу, и тот оказался в сетке – 0:1.
В следующем эпизоде Никола Антич с левого фланга отдал пас, и Султанбек Астанов, оказавшись один перед воротами, не смог реализовать хороший момент, вратарь ногой ликвидировал угрозу. На 49-й минуте "Торпедо" играло в меньшинстве.
Когда Энрике Эвертон пытался обыграть защитников соперника с левого фланга, Соломон Кверквелия жестко остановил его и получил вторую желтую карточку, покинув поле. После этого Никола Антич, получив мяч на левом фланге штрафной соперника, сделал передачу в центр.
Зикрилло Султанийазов остался без присмотра и направил мяч в левый нижний угол, но немного не попал. Сергей Малый, обыграв защитника на левом фланге, сделал передачу в центр.
Абилайхон Жумабек пробил головой под перекладину, но вратарь великолепным прыжком поймал мяч. На 90-й минуте Астанов сделал передачу с правого фланга в центр.
Защитник допустил ошибку, и мяч упал к Жумабеку. Жумабек с близкого расстояния точно пробил и сравнял счет – 1:1.
В следующем матче команда "Торпедо" встретится с "Омонией". Эта игра прошла на стадионе "Казимукана Мунайтпасова" в Шымкенте.
В матче обе команды проверили свои возможности, но в итоге была зафиксирована ничья. Этот результат важен для "Торпедо", которые продолжат подготовку к следующему этапу.