Vyerining fikricha, Chelsi yangi mavsumda g‘olib bo‘ladi
Milan "Inter" jamoasi va Italiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Kristian Vyerining Angliya chempionatidagi yangi mavsumga oid fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Londondagi "Chelsi" jamoasining so‘nggi muvaffaqiyatlarida bosh murabbiy Marekkaning hissasi katta ekanini ta’kidladi. Vyerining so‘zlariga ko‘ra, Marekka ko‘p yillar Pep Gvardiola bilan ishlagan, bu esa uning ish uslubida aniq seziladi.
Murabbiy nafaqat yuqori bosim bilan, balki to‘pni yaxshi nazorat qilish, o‘yinni tashkil etish va futbolchilarning tezligini oshirish orqali g‘alabaga erishgan. Sobiq futbolchi fikricha, kelgusi mavsumda "Chelsi" Angliya chempionatida g‘olib chiqib, Chempionlar Ligasi musobaqasida ham kuchli raqobat ko‘rsatadi.
O‘tgan mavsumda "Chelsi" faqat Klublar Jahon chempionatida "Pari Sen-Jermen" jamoasini mag‘lub etibgina qolmay, balki Yevropa Konferensiyalar Ligasi g‘olibi ham bo‘ldi. Bu yutuqlar jamoaning kuchli va barqaror ekanligini ko‘rsatadi hamda kelajakdagi muvaffaqiyatlarga ishonch uyg‘otadi.

По мнению Вьери, Челси станет победителем в новом сезоне
Кристиан Вьери, бывший нападающий команды "Интер" и сборной Италии, поделился своими мыслями о новом сезоне английской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что главный тренер "Челси" Маурисио Почеттино сыграл большую роль в последних успехах команды. По словам Вьери, Почеттино много лет работал с Пепом Гвардиолой, что явно сказывается на его стиле работы.
Тренер добился успеха не только за счет высокого прессинга, но и благодаря хорошему контролю мяча, организации игры и увеличению скорости игроков. Бывший футболист считает, что в следующем сезоне "Челси" станет победителем в английской премьер-лиге и также будет показывать сильные результаты в Лиге чемпионов.
В прошлом сезоне "Челси" не только одержал победу над командой "Пари Сен-Жермен" в клубном чемпионате мира, но и стал победителем Лиги конференций Европы. Эти достижения показывают, что команда сильная и стабильная, а также внушают уверенность в будущих успехах.