Kolyvanov: Baltika katta jamoalar bilan o‘ynay oladi
Rossiyalik murabbiy Igor Kolyvanov Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining birinchi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv doirasida Moskva «Dinamo» jamoasi poytaxtda «Baltika» bilan bahs olib boradi. Kolyvanovning so‘zlariga ko‘ra, «Baltika» kuchli raqib hisoblanadi.
Ular mavsumoldi tayyorgarlikda yirik jamoalarga qarshi o‘ynay olishlarini isbotlashdi. Shu sababli, birinchi turda doimiy ravishda ma’lum darajada taranglik bo‘ladi.
Bu fikrlar «Match TV» telekanalida keltirilgan. Shuningdek, ushbu o‘yin «Dinamo» bosh murabbiyi sifatida Valeriy Karpinning ilk rasmiy uchrashuvi bo‘ladi.
Yoz oylarida «Baltika» jamoasi o‘tgan mavsum Premyer Liga ikkinchi o‘rinni egallagan Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. «Baltika» bosh murabbiyi Andrey Talalaev hisoblanadi.

Колява́нов: Балтика может играть с большими командами
Российский тренер Игорь Колянов высказал свое мнение о первом матче нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках этой встречи московское «Динамо» будет играть против «Балтики» в столице. По словам Колянова, «Балтика» является сильным соперником.
Они доказали, что могут играть против крупных команд в предсезонной подготовке. Поэтому в первом туре всегда будет определенная напряженность.
Эти мысли были озвучены на телеканале «Матч ТВ». Также эта игра станет первой официальной встречей Валерия Карпина в качестве главного тренера «Динамо».
Летом команда «Балтика» обыграла занявший второе место в прошлом сезоне Премьер-Лиги санкт-петербургский «Зенит» со счетом 2:1. Главным тренером «Балтики» является Андрей Талалаев.