Anton Zabolotniy Spartakda tez moslashdi
Anton Zabolotniy, yozgi yangi futbolchi sifatida "Spartak" jamoasiga moslashishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 34 yoshli Zabolotniy iyul boshida "qizil-oq" jamoasi bilan bir yillik shartnoma imzolagan. U o‘zini juda ochiq va ijobiy inson deb ta’riflaydi.
Jamoada nafaqat rus, balki xorijiy futbolchilar bilan ham yaxshi munosabat o‘rnatilgan. Ular o‘rtasida do‘stona va quvnoq suhbatlar bo‘lmoqda, atmosfera juda qulay va jamoa ichida hamjihatlik mavjud.
Bularning barchasi "Spartak"ning manfaatlariga xizmat qiladi, deydi futbolchi. Yaqinda bo‘lib o‘tgan do‘stlik uchrashuvida Subotitsaning "Spartak" jamoasiga qarshi o‘yinda Zabolotniy gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
19 iyul, shanba kuni, Moskva vaqti bilan soat 20:30 da "Spartak" Rossiya chempionatining birinchi turida Makhachqaladagi "Dinamo" jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvi hisoblanadi.

Антон Заболотный быстро адаптировался в Спартаке
Антон Заболотный высказался о своей адаптации в команде "Спартак" в качестве нового летнего футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 34-летний Заболотный подписал годовой контракт с "красно-белыми" в начале июля. Он описывает себя как очень открытого и позитивного человека.
В команде установлены хорошие отношения не только с русскими, но и с иностранными футболистами. Между ними проходят дружеские и веселые беседы, атмосфера очень комфортная, и в команде существует единство.
Все это служит интересам "Спартака", говорит футболист. На недавнем товарищеском матче Заболотный смог забить гол в игре против команды "Спартак" от Subotits.
19 июля, в субботу, в 20:30 по московскому времени "Спартак" выйдет на поле против команды "Динамо" из Махачкалы в первом туре чемпионата России. Эта игра станет первой официальной встречей команды в новом сезоне.