Sobiq futbolchi Yevgeniy Lovchev Rossiyaning “Real Sosyedad” klubida o‘ynayotgan yarim himoyachi Arsen Zaxaryan o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zaxaryan Ispaniyaga ketganda darhol yulduzga aylanishiga hech kim ishonmagan. Hatto u Rossiyada ham yulduz hisoblanmagan.
Lovchev ta’kidlaganidek, Zaxaryan “Real Sosyedad” darajasidagi futbolchi emas. Arsen Zaxaryan 2023 yil yozida Moskva “Dinamo” klubidan Ispaniyaga ko‘chib o‘tgan.
Hozirgi klubida u jami 44 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va uchta golga uzatma bergan. Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2029 yilga qadar mo‘ljallangan.
Bundan tashqari, yarim himoyachi yaqinda kasallikdan sog‘aymoqda va shu sababli jamoasining Yaponiyadagi mavsum oldi safarida ishtirok eta olmaydi. Ushbu ma’lumotlar “Match TV” tomonidan e’lon qilingan.
Umuman olganda, Zaxaryanning o‘yini hali ham rivojlanish bosqichida ekanligi va u yuqori darajadagi jamoalarda o‘zini to‘liq ko‘rsata olmaganligi aytilmoqda. Klub va futbolchining kelajagi qanday bo‘lishi vaqt o‘tishi bilan aniq bo‘ladi.

Ловчев: Захарян не на уровне Реал Сосьедад
Бывший футболист Евгений Ловчев высказал мнение о игре полузащитника Арсена Захаряна, который играет в российском клубе «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда Захарян уехал в Испанию, никто не верил, что он сразу станет звездой. Даже в России он не считался звездой.
Ловчев отметил, что Захарян не футболист уровня «Реал Сосьедад». Арсен Захарян в летнее трансферное окно 2023 года перешел из московского «Динамо» в Испанию.
В своем нынешнем клубе он провел в общей сложности 44 матча, забил два гола и сделал три голевые передачи. Его контракт с клубом рассчитан до 2029 года.
Кроме того, полузащитник недавно выздоравливает после болезни и поэтому не сможет участвовать в предсезонном турне своей команды в Японии. Эти данные были опубликованы «Матч ТВ».
В целом говорится, что игра Захаряна все еще находится на стадии развития, и он не смог полностью проявить себя в командах высокого уровня. Будущее клуба и футболиста станет ясным с течением времени.