Eduard Spertsyan Ispaniyaning «Jirona» klubiga o‘tadi
Hujumni amalga oshiruvchi yarim himoyachi Eduard Spertsyan yaqin kelajakda «Krasnodar» klubini tark etib, yuqori darajadagi chempionatga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Matbuotda 25 yoshli «buzoq»lar jamoasi sardori Evropa klublariga o‘tishi ehtimoli haqida xabarlar tarqalmoqda. Metaratings ma’lumotlariga ko‘ra, Spertsyan Ispaniyaga yo‘l olish ehtimoli bor.
Hozirda yarim himoyachining transferi bilan «Jirona» klubi qiziqmoqda. Futbolchi o‘zi ham Ispaniyaga ko‘chib o‘tishga tayyorligini bildirgan.
Transfermarkt portali mutaxassislariga ko‘ra, Eduard Spertsyan narxi taxminan 25 million yevroga teng. U «Krasnodar» akademiyasida tarbiyalangan futbolchilardan biridir.
Oldinroq «PSJ» klubi ham Spertsyanga qiziqish bildirgani haqida xabarlar chiqqan edi. Eduardning kelajakdagi transferi ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Эдуард Спертсян переходит в испанский клуб «Жирона»
Полузащитник атаки Эдуард Спертсян может покинуть клуб «Краснодар» в ближайшем будущем и перейти в чемпионат высокого уровня. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прессе распространяются сообщения о вероятности перехода 25-летнего капитана команды «быков» в европейские клубы. По данным Metaratings, Спертсян может направиться в Испанию.
В настоящее время клуб «Жирона» интересуется трансфером полузащитника. Сам футболист также заявил о готовности переехать в Испанию.
По данным экспертов портала Transfermarkt, стоимость Эдуарда Спертсяна составляет примерно 25 миллионов евро. Он является одним из воспитанников академии «Краснодара».
Ранее также появлялись сообщения о том, что клуб «ПСЖ» проявлял интерес к Спертсяну. Будущий трансфер Эдуарда внимательно отслеживается многими болельщиками и специалистами.