Atletiko futbolchilarini sotishga majbur bo‘ldi
Madridning "Atletiko" jamoasi La Liga qoidalarini buzmaslik uchun bir nechta futbolchilar bilan xayrlashishga majbur bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Mundo Deportivo nashri xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, Tiago Almadaning jamoaga qo‘shilishi natijasida "matraschilar" Yevropa Ittifoqi davlatlari fuqarosi bo‘lmagan futbolchilar soni bo‘yicha belgilangan limitdan oshib ketishdi.
Ispaniya chempionatining qoidalariga ko‘ra, ro‘yxatda bunday futbolchilar soni maksimal uch nafardan oshmasligi lozim. Hozirda "Atletiko" Nael Molina, Samuel Lino va Konor Gallaherlarni sotuvga qo‘ygan.
O‘tgan mavsumda "matraschilar" La Liga musobaqasida uchinchi o‘rinni egallab, "Barselona" va Madridning "Real" jamoalaridan keyin qolishdi. Yangi mavsum 15 avgust kuni boshlanadi.

Атлетико был вынужден продать футболистов
Мадридский клуб "Атлетико" будет вынужден попрощаться с несколькими футболистами, чтобы не нарушать правила Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Mundo Deportivo. По информации источника, в результате прихода Тьяго Алмеды "матрасники" превысили установленный лимит по количеству футболистов, не являющихся гражданами стран Европейского Союза.
Согласно правилам чемпионата Испании, количество таких футболистов в списке не должно превышать трех. В настоящее время "Атлетико" выставил на продажу Наэля Молину, Самуэля Лино и Коннора Галлахера.
В прошлом сезоне "матрасники" заняли третье место в турнире Ла Лиги, уступив только "Барселоне" и мадридскому "Реалу". Новый сезон начнется 15 августа.