Bavariya Luis Dias bilan shartnoma bo‘yicha kelishdi
Bavariya jamoasi yangi hujumchini sotib olish masalasida muhim yutuqlarga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live nashrining jurnalist Tobi Altshefflga tayanib bergan xabariga ko‘ra, Myunxenning yetakchi klubi Luis Dias bilan to‘rt yillik shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishdi. Kolumbiyalik futbolchining asosiy maoshi yiliga 14 million yevro miqdorida belgilangan.
Yaqin kunlarda Bavariya va Liverpul jamoalari Luis Diasning transfer narxi bo‘yicha muzokaralar olib boradi. Transfermarkt portali 28 yoshli futbolchini 70 million yevroga baholamoqda.
Luis Dias Liverpul safida 148 ta o‘yinda maydonga tushib, 41 ta gol urgan va 23 ta golga uzatma bergan. Bavariya klubi ushbu transfer orqali hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Klub rahbarlari va murabbiylar jamoaning hujum imkoniyatlarini oshirishga alohida e’tibor qaratmoqda. Shuningdek, futbolchining tajribasi va o‘yindagi samaradorligi jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Бавария согласовала контракт с Луисом Диасом
Команда Бавария достигла значительных успехов в вопросе приобретения нового нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации, предоставленной журналистом издания Transfer News Live Тоби Альтшеффлом, ведущий клуб Мюнхена достиг соглашения по условиям четырехлетнего контракта с Луисом Диасом. Основная зарплата колумбийского футболиста составит 14 миллионов евро в год.
В ближайшие дни Бавария и Ливерпуль проведут переговоры по трансферной стоимости Луиса Диаса. Портал Transfermarkt оценивает 28-летнего футболиста в 70 миллионов евро.
Луис Диас провел 148 матчей за Ливерпуль, забив 41 гол и отдав 23 голевые передачи. Клуб Бавария ставит целью усилить свою атакующую линию через этот трансфер.
Руководство клуба и тренеры уделяют особое внимание повышению атакующих возможностей команды. Также опыт футболиста и его эффективность в игре считаются важными для команды.