«Spartak» jamoasi sobiq futbolchisi Yevgeniy Lovchev jamoaning hujum chizig‘iga Anton Zabolotniyni taklif qilishini tushunmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yoz boshida 34 yoshli hujumchi «qizil-oq» jamoa bilan bir mavsumlik shartnoma imzolagan edi. Lovchev «Match TV»ga bergan intervyusida «Spartak»ning Cherenkov, Gavrilov, Titov va Alenichev kabi futbolchilardan Zabolotniyga o‘tishi uning uchun tushunarsiz hol ekanini ta’kidladi.
Shu bilan birga u jamoaning bosh murabbiyi Deyan Stankovichga ishonch bildirganini aytdi. Sobiq futbolchining fikricha, «qizil-oq» jamoa serbiyalik murabbiy bilan shartnomani uzaytirgani to‘g‘ri qaror bo‘lgan.
Lovchev «Spartak» rahbarlarini Stankovichga haqiqiy kuchli yangi futbolchilarni olib berishga chaqirdi va «Zabolotniy kabi o‘yinchilar emas, balki yaxshi futbolchilarni olib kelib, murabbiyga tinch ishlash imkonini beringlar» dedi. 2025/2026 yilgi mavsumning birinchi o‘yini 19 iyul, shanba kuni o‘tkaziladi.

Ловчев: Станковичу нужны сильные футболисты, а не Заболотный
Бывший футболист команды «Спартак» Евгений Ловчев не понимает, почему команда предлагает Антона Заболотного в нападение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом 34-летний нападающий подписал однолетний контракт с «красно-белыми». В интервью «Match TV» Ловчев отметил, что переход от таких футболистов, как Черенков, Гаврилов, Титов и Аленичев к Заболотному для него непонятен.
В то же время он выразил доверие главному тренеру команды Деяну Станковичу. По мнению бывшего футболиста, продление контракта с сербским тренером было правильным решением.
Ловчев призвал руководство «Спартака» предоставить Станковичу настоящих сильных новых футболистов и сказал: «Приносите не игроков вроде Заболотного, а хороших футболистов, чтобы тренер мог спокойно работать». Первый матч сезона 2025/2026 пройдет 19 июля, в субботу.