Tumilovich: Dinamo transferlari kutgandek emas
Belarus terma jamoasi va Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq darvozaboni Gennadiy Tumilovich Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumidagi “Dinamo” jamoasining istiqbollari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, ko‘pchilik “Dinamo” jamoasi favoritlarga qarshi kuchli kurash olib boradi, biroq hozirgi transferlar kampaniyasi jamoaning kuchini sezilarli darajada oshirmagan. Shunga qaramay, Tumilovich jamoa bosh murabbiyi Sergey Karpinga ishonchini bildirgan.
Yozgi transferlar vaqtida jamoaga himoyachi Maksim Osipenko va hujumchi Ivan Sergeyev qo‘shildi. Tumilovich hazil tariqasida “Dinamo” Rossiya chempioni bo‘la olmasligini, agar ular uning 25 yil muqaddam olishi kerak bo‘lgan 10 ming dollar qarzini to‘lamasa, deb ta’kidladi.
Bu gaplar Betonmobile nashri tomonidan keltirilgan. Shu bilan birga, jamoaning yangi mavsumdagi muvaffaqiyati ko‘p jihatdan transfer siyosati va murabbiylik ishlariga bog‘liq bo‘ladi.
“Dinamo” muxlislari kelajakda yanada kuchli jamoani ko‘rishni orziqib kutishmoqda. Tumilovichning fikricha, jamoaning imkoniyatlari hali to‘liq ochilmagan, ammo unga yuqori natijalar erishish uchun imkoniyatlar mavjud.

Tumilovich: Трансферы Динамо не оправдали ожиданий
Бывший вратарь сборной Беларуси и московского «Динамо» Геннадий Тумилович высказал свое мнение о перспективах команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, большинство считает, что команда «Динамо» будет вести сильную борьбу с фаворитами, однако текущая трансферная кампания не значительно усилила команду. Тем не менее, Тумилович выразил доверие главному тренеру команды Сергею Карпину.
Во время летних трансферов в команду присоединились защитник Максим Осипенко и нападающий Иван Сергеев. Тумилович в шутку отметил, что «Динамо» не сможет стать чемпионом России, если не погасит свой долг в 10 тысяч долларов, который он должен был получить 25 лет назад.
Эти слова были приведены изданиями Betonmobile. В то же время успех команды в новом сезоне будет во многом зависеть от трансферной политики и тренерской работы.
Фанаты «Динамо» с нетерпением ждут, когда увидят более сильную команду в будущем. По мнению Тумиловича, возможности команды еще не полностью раскрыты, но у нее есть шансы на достижение высоких результатов.