Moskva “Lokomotiv”ining sobiq prezidenti Olga Smorodskaya Valeriy Karpinning murabbiylik lavozimlarini bir vaqtda bajarishi haqidagi fikrlarini qayta bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda terma jamoaning rasmiy o‘yinlari yoki yirik musobaqalari yo‘q. Shuning uchun Karpinning bir nechta jamoani boshqarishi normal holat hisoblanadi.
Ayrim klublar bu holatdan norozi bo‘lishi mumkin, biroq bunday masalalarni Rossiya Futbol Ittifoqi, klub va murabbiy o‘zi hal qiladi, dedi Smorodskaya “RB Sport” portali uchun bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Valeriy Karpin Moskva “Dinamo” jamoasining bosh murabbiyi sifatida birinchi rasmiy o‘yinni juma kuni, 18 iyul kuni kechqurun o‘tkazadi.
Uning raqibi Kaliningradning “Baltika” jamoasi bo‘ladi. “Baltika” joriy mavsum oxirida Rossiya Premer-ligasiga qaytgan edi.
Ushbu o‘yin matn shaklida jonli efirda taqdim etiladi. “Dinamo Moskva” va “Baltika” o‘rtasidagi uchrashuv futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Смородская: Работа Карпина на двух должностях нормальна
Бывший президент московского "Локомотива" Ольга Смородская вновь высказала свои мысли о том, что Валерий Карпин одновременно занимает тренерские должности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, в настоящее время нет официальных игр сборной или крупных турниров. Поэтому управление несколькими командами со стороны Карпина является нормальным явлением.
Некоторые клубы могут быть недовольны этой ситуацией, однако такие вопросы решаются Российским футбольным союзом, клубом и самим тренером, сказала Смородская в интервью порталу "RB Sport". Напомним, что Валерий Карпин проведет свой первый официальный матч в качестве главного тренера московского "Динамо" в пятницу, 18 июля, вечером.
Его соперником станет команда "Балтика" из Калининграда. "Балтика" вернулась в Российскую Премьер-Лигу в конце текущего сезона.
Эта игра будет представлена в текстовом формате в прямом эфире. Матч между "Динамо Москва" и "Балтикой" вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.