Kechinov: Spartak uchun eng qiyin raqib Dinamo edi
Sobiq Spartak futbolchisi Valeriy Kechinov Moskva Spartakining o‘tgan mavsumdagi holati haqida fikr bildirdi va qizil-oq jamoaning eng qiyin raqibini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Makhachqala Dinamo jamoasi o‘sha mavsumda Spartak uchun eng noqulay raqib bo‘lgan. Kechinov ta’kidlashicha, Spartak bu jamoaga na chempionat, na kubok o‘yinlarida yutqazmagan emas.
U Spartak jamoasining ushbu mag‘lubiyatlardan saboq chiqarganiga ishonadi. Yangi RPL mavsumining birinchi turida Spartak o‘z maydonida aynan Makhachqala Dinamo jamoasi bilan o‘ynaydi.
Uchrashuv 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yin Spartakning uy maydoni – Lukoil Arena stadionida tashkil etiladi. O‘tgan mavsumda Spartak ushbu maydonda Dinamoga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.
Shu sababli, ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Spartak muxlislari jamoaning yangi mavsumdagi ilk o‘yinini sabrsizlik bilan kutmoqda.

Кечинов: Спартаку самым трудным соперником была Динамо
Бывший футболист Спартака Валерий Кечинов высказал мнение о состоянии московского Спартака в прошлом сезоне и назвал самого сложного соперника красно-белых. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Динамо из Махачкалы была самым неудобным соперником для Спартака в том сезоне. Кечинов подчеркивает, что Спартак не проиграл этой команде ни в чемпионате, ни в кубковых матчах.
Он верит, что Спартак извлек уроки из этих поражений. В первом туре нового сезона РПЛ Спартак сыграет на своем поле именно с командой Динамо из Махачкалы.
Матч пройдет 19 июля, в субботу, и игра состоится на домашнем стадионе Спартака – стадионе Лужники. В прошлом сезоне Спартак на этом стадионе проиграл Динамо со счетом 1:2.
Поэтому эта игра имеет важное значение для команд. Болельщики Спартака с нетерпением ждут первой игры команды в новом сезоне.