Dinamo Karpin bilan ikkinchi o‘rin uchun kurashadi
Sobiq Moskva “Spartak”ining yuqori martabali menejeri Andrey Chervichenko yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin boshchiligida Moskva “Dinamo” jamoasi qaysi o‘rinlar uchun kurashishini taxmin qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chervichenkoga ko‘ra, “Dinamo” ham oltin medallarni qo‘lga kiritishni xohlaydi, biroq Karpinning birinchi mavsumda bunday natijaga erishishi qiyin bo‘ladi. U “Dinamo” jamoasi “Krasnodar” kabi ikkinchi yoki uchinchi o‘rin uchun kurashishini ta’kidladi.
Yangi Rossiya Premer-ligasi mavsumi 18 iyul, juma kuni boshlanadi. Shu kuni Moskva “Dinamo” jamoasi Kaliningradning “Baltika” jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin Karpin uchun “Dinamo” bosh murabbiyi sifatida birinchi rasmiy uchrashuv hisoblanadi. O‘yinning matnli translyatsiyasi saytimizda taqdim etiladi.
Ushbu mavsumda jamoaning natijalari va Karpinning ish faoliyati ko‘plab futbol muxlislari tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Динамо будет бороться за второе место с Карпиным
Бывший высокопрофильный менеджер московского «Спартака» Андрей Червиченко предположил, за какие места будет бороться московская команда «Динамо» под руководством нового главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Червиченко, «Динамо» также хочет завоевать золотые медали, однако Карпину будет сложно добиться такого результата в первом сезоне. Он отметил, что команда «Динамо» будет бороться за второе или третье место, как «Краснодар».
Новый сезон Российской Премьер-лиги начнется 18 июля, в пятницу. В этот день команда московского «Динамо» примет команду «Балтика» из Калининграда.
Этот матч станет первой официальной встречей Карпина в качестве главного тренера «Динамо». Текстовая трансляция игры будет представлена на нашем сайте.
Результаты команды в этом сезоне и работа Карпина будут внимательно отслеживаться многими футбольными болельщиками.