Istanbulda o'quvchi biologiya o'qituvchisini pichoqlab o'ldirdi
Fenerbaxche jamoasining bosh murabbiyi Joze Mourinyo klubi yangi qanot hujumchisini sotib olishni so‘ramoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nomzodlar ro‘yxatining boshida Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorimaning rejalaridan tashqarida qolgan Markus Reshford turadi. Keyingi haftaning boshida Fenerbaxche vakillari Manchester Yunayted va Reshfordning o‘zi bilan muzokaralar olib boradi.
Turkiyaning T24 nashriga ko‘ra, kanareykalar 27 yoshli Markusni ijaraga olish bo‘yicha taklif bilan chiqadi va uni keyinchalik 46 million yevroga sotib olish huquqini saqlab qoladi. Hozirda Markus Reshford Manchester Yunaytedning umumiy guruhida mashg‘ulot o‘tkazmayapti.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u Aston Villa jamoasida ijarada o‘ynagan. Shuningdek, Reshfordning jamoaga qaytishi va yangi shartnoma masalalari ham muhokama qilinmoqda.
Fenerbaxche jamoasi ushbu transfer orqali hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan. Klub rahbariyati va murabbiylar Markus Reshfordning imkoniyatlarini yuqori baholamoqda.
Ushbu kelishuv amalga oshsa, futbolchi yangi jamoada o‘zini namoyon etish uchun imkoniyatga ega bo‘ladi. Muzokaralar natijalari yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Моуринью хочет привести Рэшфорда в Фенербахче
Главный тренер команды Фенербахче Жозе Моуринью запрашивает покупку нового крайнего нападающего для клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вершине списка кандидатов находится Маркус Рэшфорд, который оказался вне планов главного тренера Манчестер Юнайтед Рубена Аморима. На начале следующей недели представители Фенербахче проведут переговоры с Манчестер Юнайтед и самим Рэшфордом.
По информации турецкого издания T24, канарейки предложат взять 27-летнего Маркуса в аренду с правом последующего выкупа за 46 миллионов евро. В настоящее время Маркус Рэшфорд не участвует в тренировках общего состава Манчестер Юнайтед.
Во второй половине прошлого сезона он играл в аренде в команде Астон Вилла. Также обсуждаются вопросы возвращения Рэшфорда в команду и нового контракта.
Команда Фенербахче ставит целью усилить атакующую линию через этот трансфер. Руководство клуба и тренеры высоко оценивают возможности Маркуса Рэшфорда.
Если это соглашение состоится, футболист получит возможность проявить себя в новой команде. Ожидается, что результаты переговоров станут известны в ближайшие дни.