Arteta: Madueke Arsenalga o‘tishi yaxshi qaror
Arsenal jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta Noni Madueke bilan shartnoma imzolanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Madueke Chelsea klubidan Arsenalga o‘tgan. Arteta so‘zlariga ko‘ra, jamoa barcha a’zolari Noni Maduekeni kutib olishdan juda mamnun.
U yosh va istiqbolli futbolchi bo‘lib, so‘nggi mavsumlarda o‘zining yuqori darajadagi o‘yini va statistikasi bilan ajralib turgan. Noni Angliya Premer ligasidagi eng iste’dodli qanot hujumchilaridan biri hisoblanadi.
23 yoshli futbolchi klub va xalqaro darajadagi tajribaga ega, shuningdek, Premer ligani yaxshi biladi. Oxirgi mavsumlarda uning o‘yinini yaqindan kuzatgan holda, jamoa uni qabul qilganidan mamnun.
Bundan tashqari, Noni Angliya terma jamoasi a’zolari bilan yaqin aloqada bo‘lib, yangi jamoasida o‘zini uyidagidek his qiladi. Uning kelishi Arsenal jamoasining kuchini yanada oshiradi.

Артета: Переход Мадюэке в Арсенал — хорошее решение
Главный тренер команды Арсенал Микель Артета высказал свое мнение о подписании контракта с Нони Мадуйеке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Мадуйеке перешел из клуба Челси в Арсенал. По словам Артеты, все члены команды очень рады приветствовать Нони Мадуйеке.
Он является молодым и перспективным футболистом, который выделялся своим высоким уровнем игры и статистикой в последние сезоны. Нони считается одним из самых талантливых крайних нападающих в английской Премьер-лиге.
23-летний футболист имеет опыт на клубном и международном уровнях, а также хорошо знает Премьер-лигу. Команда довольна тем, что приняла его, следя за его игрой в последние сезоны.
Кроме того, Нони находится в близком контакте с членами сборной Англии и чувствует себя в новой команде как дома. Его приход еще больше укрепит команду Арсенала.