Genich «Krasnodar» uchun og‘ir mavsumni aytdi
Mashhur rusiyalik sharhlovchi Konstantin Genich «Krasnodar» jamoasining mavsum yakunlari bo‘yicha oldindan bergan prognoziga ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, ushbu mavsum «Krasnodar» uchun eng qiyin postchempionlik davri bo‘ladi va jamoa uchlikka kira olmaydi. Genichning so‘zlariga ko‘ra, ko‘pchilik uning «Krasnodar»ga nisbatan g‘azabi bor deb o‘ylaydi, biroq bu noto‘g‘ri.
U faqat o‘z fikrini bildirgan. Shuningdek, Genich 20-turdan keyin jamoaning natijalarini ko‘rib, fikrini o‘zgartirishi mumkinligini ta’kidladi, agar «buqalar» eng yaxshi jamoalar qatorida bo‘lsa.
O‘tgan mavsumda «Krasnodar» o‘zining birinchi chempionlik unvonini qo‘lga kiritgan va «Zenit»ni bir ochko bilan ortda qoldirgan edi. Jamoa bosh murabbiyi Murad Musayev yilning eng yaxshi murabbiyi deb topildi, hujumchi Jon Kordoba esa eng yaxshi futbolchi sifatida e’tirof etildi.
Bu natijalar jamoaning kuchli rivojlanishini va yuqori darajadagi o‘yinini ko‘rsatadi. Hozirgi mavsumda esa jamoa uchun yangi sinovlar kutmoqda.

Генич сказал, что для «Краснодара» сезон был тяжелым
Знаменитый российский комментатор Константин Генич выразил уверенность в своем прогнозе по итогам сезона для команды «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, этот сезон станет для «Краснодара» самым сложным постчемпионским периодом, и команда не сможет попасть в тройку. По словам Генича, многие считают, что у него есть злость по отношению к «Краснодару», однако это неправда.
Он просто высказал свое мнение. Также Генич отметил, что после 20-го тура, глядя на результаты команды, он может изменить свое мнение, если «быки» окажутся среди лучших команд.
В прошлом сезоне «Краснодар» завоевал свой первый чемпионский титул и опередил «Зенит» на одно очко. Главный тренер команды Мурад Мусаев был признан лучшим тренером года, а нападающий Хуан Кортес был отмечен как лучший футболист.
Эти результаты показывают сильное развитие команды и игру на высоком уровне. В текущем сезоне команду ждут новые испытания.