Karpin yozgi tayyorgarlikda o‘nta o‘yin yetishmadi
Moskva «Dinamo» futbol jamoasining yangi bosh murabbiyi Valeriy Karpin o‘zining jamoa boshqaruvidagi ilk debyuti haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, tayyorgarlik jarayonida o‘nta nazorat uchrashuvini o‘tkazish eng ma’qul variant bo‘lardi. Shunda tayyorgarlik bir oy emas, balki ikki oy davom etgan bo‘lardi.
Har qanday murabbiy imkon qadar ko‘proq tayyorgarlik ko‘rishni istaydi, ammo mavjud sharoitda bor narsaga rozi bo‘lish kerak. Karpin hech kimni ayblash mumkin emasligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, «Dinamo Moskva» va «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin yaqinlashmoqda. Bu o‘yin Rossiya Premyer Ligasi 2025/26 yilgi mavsumining birinchi uchrashuvi bo‘lib, Moskva shahridagi «VTB Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi bizning saytimizda taqdim etiladi. Futbol ishqibozlari uchun ushbu uchrashuv katta qiziqish uyg‘otmoqda va biz o‘yin davomida barcha yangiliklarni tezkor yetkazib boramiz.

Карпин не хватало десяти игр в летней подготовке
Новый главный тренер футбольной команды «Динамо» Москва Валерий Карпин поделился своими мыслями о дебюте на посту главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, провести десять контрольных матчей в процессе подготовки было бы оптимальным вариантом. В таком случае подготовка длилась бы не месяц, а два месяца.
Любой тренер хочет как можно больше подготовиться, но в существующих условиях нужно соглашаться на то, что есть. Карпин подчеркнул, что никого нельзя обвинять.
Напоминаем, что приближается игра между командами «Динамо Москва» и «Балтика». Этот матч станет первой встречей в сезоне 2025/26 Российской Премьер-Лиги и пройдет на стадионе «VTB Arena» в Москве.
Текстовая трансляция этого матча будет представлена на нашем сайте. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и мы будем оперативно сообщать все новости во время игры.