Talalaev: Baltika mehnatkash va kurashuvchi jamoa
Kaliningradning “Baltika” jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev yangi RPL mavsumining boshlang‘ich o‘yini oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoasi haqida shunday dedi: “90 daqiqa bor, ko‘ramiz. Biz oddiy, mehnatkash jamoamiz.
Asosiy vazifamiz – kurashish, imkoniyatlarni izlash va raqibdan ko‘p zarbalar berishga harakat qilish. Tayyorgarlikni deyarli yonma-yon, biz Novogorskda, “Dinamo” esa o‘z bazasida o‘tkazdi.
Shuning uchun maxfiy sirlar bo‘lishiga ishonmayman”. “Dinamo Moskva” va “Baltika” o‘rtasidagi uchrashuvga oz vaqt qoldi.
Bu RPLning 2025/26 mavsumidagi birinchi o‘yin bo‘ladi. O‘tgan mavsumda “Baltika” Rossiyaning ikkinchi darajali ligasida g‘olib chiqib, faqat bir yil ichida yana yuqori ligaga ko‘tarildi.

Талалаев: Балтика трудолюбивая и борющаяся команда
Главный тренер калининградской команды "Балтика" Андрей Талалаев высказал свои мысли перед стартовым матчем нового сезона РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал о своей команде: "Есть 90 минут, посмотрим. Мы простая, трудолюбивая команда.
Наша основная задача - бороться, искать возможности и стараться наносить больше ударов по воротам соперника. Подготовка проходила практически бок о бок, мы в Новогорске, а "Динамо" на своей базе.
Поэтому не думаю, что будут какие-то секреты". Встреча между "Динамо Москва" и "Балтикой" состоится совсем скоро.
Это будет первая игра в сезоне РПЛ 2025/26. В прошлом сезоне "Балтика" стала победителем второй лиги России и всего за год снова поднялась в высшую лигу.