Luis Diasning Bavariyaga o‘tishi muzokaralari davom etmoqda
Bavariya jamoasi Liverpul klubi hujumchisi Luis Diasni sotib olish bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis Sky telekanalining insayderi Florian Plettemberg hozirgi vaziyat haqida ma’lumot berdi. Dias Liverpulga ketmoqchi ekanligini bildirgan va agar imkon bo‘lsa, aynan Bavariyada o‘ynashni xohlashini ma’lum qilgan.
28 yoshli kolumbiyalik futbolchining transferini Myunxen jamoasi bosh murabbiyi Vensan Kompani ma’qullagan. Hozircha Dias va Bavariya o‘rtasida to‘liq kelishuv yo‘q, biroq shartnoma shartlari muammo bo‘lmaydi.
Myunxen klubi uchun eng muhim masala Liverpul bilan kelishuvga erishishdir. Agar bu amalga oshmasa, Luis boshqa jamoaga o‘tishi mumkin.
Barcelona klubi ham futbolchiga qiziqish bildirayotgan bo‘lsa-da, hozircha uni rasmiylashtirish imkoniga ega emas. Shunday qilib, transfer jarayoni hali yakunlanmadi va tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Переговоры о переходе Луиса Диаса в Баварию продолжаются
Команда Бавария продолжает переговоры о покупке нападающего клуба Ливерпуль Луиса Диаса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Инсайдер немецкого телеканала Sky Флориан Плеттенберг сообщил о текущей ситуации. Диас заявил, что хочет уйти в Ливерпуль и, если будет возможность, именно в Баварии хочет играть.
Трансфер 28-летнего колумбийского футболиста одобрил главный тренер команды Мюнхена Венсан Компани. Пока между Диасом и Баварией нет полного соглашения, однако условия контракта не будут проблемой.
Для клуба Мюнхен самой важной задачей является достижение соглашения с Ливерпулем. Если это не удастся, Луис может перейти в другую команду.
Хотя клуб Барселона также проявляет интерес к футболисту, на данный момент у него нет возможности оформить его. Таким образом, процесс трансфера еще не завершен, и переговоры между сторонами продолжаются.