Baltika Moskva jamoalariga safarda g‘alaba qozona olmadi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi juma kuni kechqurun yangi RPL mavsumining birinchi turida Moskva "Dinamo" jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Opta Sports ma’lumotlariga ko‘ra, bu natija bilan "Baltika" Moskva maydonida Rossiya chempionatidagi mag‘lubiyatsiz seriyasini davom ettirdi. Jamoa tarixida Moskva jamoalariga qarshi birorta ham safardagi g‘alabasi yo‘q.
Bu ularning Rossiya chempionatida Moskva shahrida o‘tkazgan yigirma o‘yini bo‘lib, shulardan to‘qqizta durang va o‘n bir mag‘lubiyat qayd etilgan. O‘tgan mavsum yakunida "Baltika" bitta mavsumdan keyin yana RPLga qaytdi.

Балтика не смогла одержать победу в поездке к командам Москвы
Команда "Балтика" из Калининграда в пятницу вечером сыграла вничью 1:1 с московским "Динамо" в первом туре нового сезона РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Opta Sports, с этим результатом "Балтика" продолжила свою беспроигрышную серию в чемпионате России на московском стадионе. В истории команды нет ни одной победы в гостях против московских команд.
Это их двадцатая игра в чемпионате России в Москве, из которых девять завершились вничью и одиннадцать были проиграны. В конце прошлого сезона "Балтика" вернулась в РПЛ после одного сезона.
Главным тренером команды является Андрей Талалаев. Подробная информация о начале сезона РПЛ в Москве доступна в нашем обзоре.