Bulykin: Dinamo va Baltika o‘yini durang bilan yakunlandi
Sobiq Moskva «Dinamo» jamoasi va Rossiya terma jamoasi hujumchisi Dmitriy Bulykin «Dinamo» va Kaliningradning «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda (1:1) durang natijasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpin uchun rasmiy birinchi o‘yin bo‘ldi. Bulykin fikricha, Karpin shogirdlari harakatlari, vaziyatlardan foydalanishi va umumiy o‘yini bilan kutilgan darajada chiqish qila olishmadi.
U Lunyevning xatosi jiddiy oqibatlarga olib kelishi mumkinligini ta’kidladi, biroq jamoa hisobni tenglashtira olgani yaxshi natija deb hisoblaydi. O‘tgan mavsumda «Baltika» PARI Birinchi ligasida birinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, «Dinamo» Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida beshinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Shunday qilib, bu o‘yin ikkala jamoa uchun ham muhim sinov bo‘ldi. Bulykinning fikricha, «Dinamo» bundan keyingi o‘yinlarda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishi lozim.
Jamoa har tomonlama tayyorgarlikni kuchaytirib, o‘z o‘yinini yaxshilashi muhimdir. Murabbiy Karpin rahbarligida «Dinamo» oldida katta vazifalar turgani aniq.

Булыкин: Динамо и Балтика сыграли вничью
Бывший нападающий московского «Динамо» и сборной России Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о ничейном результате (1:1) в игре между «Динамо» и калининградской «Балтикой». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра стала официальным первым матчем для главного тренера «Динамо» Валерия Карпина. По мнению Булыкина, действия подопечных Карпина, использование моментов и общая игра не соответствовали ожидаемому уровню.
Он отметил, что ошибка Лунёва может привести к серьезным последствиям, однако считает, что то, что команда смогла сравнять счет, является хорошим результатом. В прошлом сезоне «Балтика» заняла первое место в ПАРИ Первой лиге, в то время как «Динамо» завершило соревнование в Российской Премьер-Лиге на пятом месте.
Таким образом, эта игра стала важным испытанием для обеих команд. По мнению Булыкина, «Динамо» должно показывать лучшие результаты в следующих играх.
Важно усилить подготовку команды во всех аспектах и улучшить свою игру. Под руководством тренера Карпина перед «Динамо» стоят большие задачи.