35 yoshli hujumchi Fyodor Smolov Rossiya chempionati yangi mavsumining boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining faoliyatida birinchi marta klubsiz mavsum boshlayotganini aytdi. Bu holat unga g‘alati va notanish tuyulayotganini tan oldi.
Shunga qaramay, u bunday imkoniyatdan foydalanib, o‘yinlarni tomoshabin nuqtai nazaridan kuzatib borishga qaror qilganini ma’lum qildi. Smolov so‘nggi mavsum yakunida “Krasnodar” klubini tark etdi.
U Rossiya chempionati tarixida birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritgan hujumchi sifatida tarixga kirdi. Hozircha sobiq futbolchi faoliyatini yakunlagani yoki boshqa klub bilan shartnoma imzolagani haqida rasmiy bayonot bermagan.
Shuningdek, Smolov Rossiyani tark etish sabablarini, jumladan, janjal ortidan yuzaga kelgan vaziyatni tushuntirdi. U o‘z qarorini ochiqchasiga izohladi va kelgusida ham faoliyatini davom ettirish niyatida ekanligini bildirgan.

Смолов в первый раз начал сезон без клуба
35-летний нападающий Фёдор Смолов высказался о начале нового сезона Российской чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что впервые в своей карьере начинает сезон без клуба. Он признал, что это состояние кажется ему странным и незнакомым.
Тем не менее, он сообщил, что решил воспользоваться такой возможностью и наблюдать за играми с точки зрения зрителя. Смолов покинул клуб "Краснодар" по окончании последнего сезона.
Он вошёл в историю как нападающий, который впервые в истории Российского чемпионата завоевал чемпионство. Пока бывший футболист не сделал официального заявления о завершении карьеры или подписании контракта с другим клубом.
Также Смолов объяснил причины своего ухода из России, включая ситуацию, возникшую после скандала. Он открыто прокомментировал своё решение и заявил о намерении продолжать свою карьеру в будущем.