Spartak Kaseresga qiziqishini tasdiqladi
Urugvaylik himoyachi Sebastyan Kaseresning manfaatlarini himoya qiluvchi agentlik Moskva “Spartak” jamoasining unga bo‘lgan ehtimoliy qiziqishi haqida “Evro-Futbol.Ru” onlayn nashriga eksklyuziv izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, “qizil-oq” jamoasi 25 yoshli futbolchini Meksikaning “Amerika” klubidan jamoa himoyasini kuchaytirish uchun jiddiy variant sifatida ko‘rib chiqmoqda. Agentlik vakillari “Ha, qiziqish bor, ammo hozircha transfer amalga oshmaydi” deb izoh berdi.
Kaseres “Amerika” safida besh yildan beri o‘ynamoqda. O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda jami 30 o‘yin o‘tkazib, beshta ogohlantirish kartochkasi oldi.
Futbolchining bozor qiymati taxminan 15 million yevroga baholanmoqda. Hozircha uning jamoani almashtirish imkoniyati yo‘q, biroq kelajakda vaziyat o‘zgarishi mumkin.

Спартак подтвердил интерес к Касересу
Агентство, представляющее интересы уругвайского защитника Себастьяна Касереса, дало эксклюзивный комментарий онлайн-изданию “Евро-Футбол.Ру” о возможном интересе московского “Спартака” к нему. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что “красно-белые” рассматривают 25-летнего футболиста из мексиканского клуба “Америка” как серьезный вариант для усиления защиты команды. Представители агентства отметили: “Да, интерес есть, но на данный момент трансфер не состоится”.
Касерес выступает за “Америку” уже пять лет. В прошлом сезоне он провел 30 матчей во всех турнирах и получил пять желтых карточек.
Рыночная стоимость футболиста оценивается примерно в 15 миллионов евро. На данный момент у него нет возможности сменить команду, однако в будущем ситуация может измениться.