Ten Xag Bayerning yoshlariga mag‘lub bo‘ldi
Bayer jamoasining bosh murabbiyi Erik ten Xag jamoani boshqarishni yaxshi boshlay olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa yoshlar tarkibidan iborat Braziliyaning Flamengo jamoasiga do‘stona o‘yinda 1:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Natija juda yomon ko‘rinadi, ammo men mavsumoldi o‘yinlar natijasiga ahamiyat bermayman, dedi ten Xag The Touchline nashriga.
Biz mag‘lub bo‘lmasligimiz kerak edi, ayniqsa bunday hisob bilan, lekin eng muhimi o‘yinchilarni yo‘qotmaslikdir. Gollandiyalik mutaxassis mavsum boshlanishidan oldin Bayer bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi va Madridning Real jamoasiga o‘tgan Xabi Alonso o‘rnini egalladi.
Ten Xag ilgari Manchester Yunayted jamoasida ishlagan, ammo o‘tgan yil oktabr oyida lavozimidan ozod etilgan. Uning jamoani qayta tiklash va yaxshi natijalarga erishish uchun ko‘p mehnat qilishi kutilmoqda.

Тен Хаг проиграл молодежи Байера
Главный тренер команды Байер Эрик тен Хаг не смог хорошо начать управление командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда проиграла молодежному составу бразильского клуба Фламенго в товарищеском матче со счетом 1:5. Результат выглядит очень плохо, но я не придаю значения результатам предсезонных игр, сказал тен Хаг изданию The Touchline.
Мы не должны были проигрывать, особенно с таким счетом, но самое главное - не потерять игроков. Голландский специалист был назначен главным тренером Байера перед началом сезона и занял место Хаби Алонсо, который перешел в мадридский Реал.
Тен Хаг ранее работал в Манчестер Юнайтед, но был освобожден от должности в октябре прошлого года. Ожидается, что ему предстоит много работать, чтобы восстановить команду и добиться хороших результатов.