Varatynov: Baltika Dinamodan kam emas edi
Kaliningradning "Baltika" klubi markaziy himoyachisi Sergey Varatynov Rossiya chempionatining ochilish turida "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Varatynovning so‘zlariga ko‘ra, bunday nomdor raqibga qarshi durang natijasi yaxshi natija hisoblanadi.
U jamoaning raqibdan kam emasligini ta’kidladi va o‘yindan faqat ijobiy taassurotlar olganini bildirdi. "Baltika" joriy mavsumda 2023-2024 yilgi Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi ilk o‘yinini o‘tkazdi.
Oldingi mavsumda ular PARI Birinchi ligasida g‘olib bo‘lgan edi. Shuningdek, Moskva "Dinamo" jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin ushbu o‘yinda jamoa boshqaruviga kelganidan keyingi birinchi rasmiy o‘yinini o‘tkazdi.
Ushbu o‘yin har ikkala jamoa uchun muhim bosqich bo‘ldi va kelgusidagi musobaqalarda yaxshi natijalar ko‘rsatishga turtki bo‘ladi.

Варатынов: Балтика ничем не уступала Динамо
Центральный защитник клуба "Балтика" из Калининграда Сергей Варатынов поделился впечатлениями от матча против команды "Динамо" в открывающем туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 1:1. По словам Варатынова, такой результат против именитого соперника является хорошим достижением.
Он отметил, что команда не уступает сопернику и заявил, что остался только с положительными впечатлениями от игры. "Балтика" провела свой первый матч в рамках Российской Премьер-Лиги сезона 2023-2024.
В прошлом сезоне они стали победителями PARI Первой лиги. Также главный тренер московского "Динамо" Валерий Карпин провел свой первый официальный матч после прихода к управлению командой.
Эта игра стала важным этапом для обеих команд и послужит стимулом для достижения хороших результатов в будущих соревнованиях.