Glebov: Birinchi bo‘limdagi imkoniyatlar boy berildi
«Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Danil Glebov «Match TV»ga Baltika jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi bo‘limda hujumda to‘g‘ri joylashmaganliklarini ta’kidladi. Markaziy himoyachilar yonida turganliklari sababli hujum davomiyligi bo‘lmaganini aytdi.
Shuningdek, birinchi bo‘limdagi imkoniyatlarni amalga oshira olmaslik katta kamchilik ekanini tan oldi. Glebov Fernandes tanlovi haqida savolga javoban buni Valeriy Georgichga berish yaxshiroq ekanini aytdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida tez kiritilgan gol ularning istagiga javob berganini, ammo keyinchalik hujumlarda yetarlicha faollik bo‘lmagani sabab o‘yinning rivojlanmaganini ta’kidladi. U oldinga yetarlicha agressiya yetishmagani va ikkinchi bo‘limda ko‘p imkoniyatlar bo‘lmaganini aytdi.
Raqibni kam baholash haqidagi savolga esa jamoa tayyorgarlik ko‘rganini, agressiv o‘ynashini bilishgani uchun bunday holat bo‘lmaganini bildirdi. Nihoyat, xatolar ko‘pligi haqida gapirar ekan, bu yig‘inlardan keyingi birinchi o‘yin bo‘lgani uchun vaqt kerakligini va xatolar kamayishi mumkinligini aytdi.

Полузащитник команды «Динамо» Данил Глебов высказался в интервью «Матч ТВ» после игры с командой «Балтика». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в первом тайме они неправильно располагались в атаке. Из-за того, что они стояли рядом с центральными защитниками, атаки не имели продолжительности.
Также он признал, что неспособность реализовать возможности в первом тайме является большим недостатком. На вопрос о выборе Фернандеса Глебов ответил, что лучше было бы задать это Валерию Георгиевичу.
Он подчеркнул, что быстрый гол в начале второго тайма ответил на их желания, но затем из-за недостаточной активности в атаках игра не развивалась. Он сказал, что не хватало агрессии впереди и во втором тайме было мало возможностей.
На вопрос о недооценке соперника он заявил, что команда была подготовлена и знала, что будет играть агрессивно, поэтому такой ситуации не возникло. Наконец, говоря о большом количестве ошибок, он отметил, что это была первая игра после сборов, поэтому нужно время, и ошибки могут уменьшиться.