Milanning "Inter" jamoasi yarim himoyachisi Hakan Chalxanog‘lu "Fenerbaxche" klubi tomonidan transfer maqsadida qiziqish bildirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchini "Galatasaray" ham sotib olishga harakat qilgan, ammo "neradzurri" bilan kelishuvga erisha olmagan. Italiya matbuoti, TRT Spor manbasiga tayanib, Chalxanog‘luni endi "Fenerbaxche" jamoasi qattiq nazoratga olgani haqida xabar bermoqda.
Istanbul klubining prezidenti Ali Koch yarim himoyachini sotib olish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Zhoze Mourinyo ham ushbu transferni ma’qullagan.
Hakan Chalxanog‘lu "Inter" bilan 2027 yilgacha shartnomaga ega bo‘lib, Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, uning transfer qiymati 30 million yevroni tashkil etadi. Ushbu o‘zgarishlar "Fenerbaxche" jamoasining kuchayishiga xizmat qilishi kutilmoqda.

Фенербахче пытается купить Чалханоглу
Полузащитник миланского "Интера" Хакан Чалханоглу заинтересован в трансфере в клуб "Фенербахче". Об этом сообщает Euro-football.ru.
31-летнего футболиста также пытался приобрести "Галатасарай", но не смог достичь соглашения с "нерадзурри". Итальянская пресса, ссылаясь на источник TRT Spor, сообщает, что теперь "Фенербахче" внимательно следит за Чалханоглу.
Президент клуба из Стамбула Али Коч использует все возможности для приобретения полузащитника. Главный тренер команды Жозе Моуринью также одобрил этот трансфер.
Хакан Чалханоглу имеет контракт с "Интером" до 2027 года, и согласно данным Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет 30 миллионов евро. Ожидается, что эти изменения послужат укреплению команды "Фенербахче".