Spartak va Dinamo jamoalari boshlang‘ich tarkiblari ma’lum
Rossiya chempionatining boshlang‘ich turida Moskva jamoasi «Spartak» o‘z maydonida Mahachkala «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Euro-Futbol.ru tarmoq nashri mazkur o‘yindagi ehtimoliy boshlang‘ich tarkiblarni taqdim etdi. «Spartak» jamoasining boshlang‘ich tarkibida Maksimenko (darvozabon), Ryabchuk, Babich, Litvinov, Xlusevich, Umyarov, Martins, Markinyos, Barko, Solari va Zabolotniy bor.
Mahachkala «Dinamo» jamoasida esa Timur Magomedov (darvozabon), Sundukov, Shumahov, Alibekov, Paltsev, Azzi, Glushkov, Mrezig, Shamil G‘adjiyev, Serderov hamda Agalarov maydonga tushadi. «Spartak» safidan Teo Bongonda Achilles tendoni jarohati sabab maydondan chetlatilgan, «Dinamo» safidan esa Yan Djapo tizzasining kesuvchi bog‘lamlari yirtilishi sabab o‘yinda qatnasha olmaydi.
Yaqinda o‘tkazilgan do‘stona o‘yinlarda «Spartak» Subotitsani 4:1 hisobida mag‘lub etdi, Mahachkala «Dinamo»si esa «Rostov»ga 1:2 hisobida yutqazdi. Ushbu o‘yin 19 iyul kuni «Lukoyl Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 20:30 da. «Spartak» va «Dinamo» o‘rtasidagi o‘yinni matnli onlayn tarzda kuzatib boring.

Составы команд Спартак и Динамо известны
В стартовом туре чемпионата России московская команда «Спартак» сыграет на своем поле против махачкалинского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сетевое издание Euro-Futbol.ru представило вероятные стартовые составы для этой игры. В стартовом составе команды «Спартак» находятся Максименко (вратарь), Рябчук, Бабич, Литвинов, Хлусевич, Умяров, Мартинс, Маркиньос, Барко, Солари и Заболотный.
В составе махачкалинского «Динамо» на поле выйдут Тимур Магомедов (вратарь), Сундуков, Шумахов, Алибеков, Пальцев, Аззи, Глушков, Мрезиг, Шамиль Гаджиев, Сердеров и Агаларов. Из состава «Спартака» выбыл Тео Бонгонда из-за травмы ахиллова сухожилия, а из состава «Динамо» не сможет участвовать Ян Джапо из-за разрыва крестообразных связок колена.
В недавно проведенных товарищеских матчах «Спартак» одержал победу над «Суботицей» со счетом 4:1, а махачкалинское «Динамо» проиграло «Ростову» со счетом 1:2. Этот матч пройдет 19 июля на стадионе «Лукойл Арена».
Время начала игры — 20:30 по московскому времени. Следите за матчем между «Спартаком» и «Динамо» в текстовом онлайн-формате.