Nemis hujumchisi Nik Voltemadening agenti Danni Baxman “Shtutgart” klubining mijozini sotib olish bo‘yicha “Bavariya”ning navbatdagi taklifini rad etganidan hayratda ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
OAV ma’lumotiga ko‘ra, Myunxen klubi 23 yoshli hujumchi uchun 50 million yevro asosiy summa va qo‘shimcha 5 million yevro bonus to‘lashga tayyor edi. Biroq “Shtutgart” klubi bunga rozi bo‘lmay, transfer narxi kamida 80 million yevro bo‘lishi kerakligini talab qilmoqda.
Sky Sport muxbiri Florian Plettenberg agent so‘zlarini keltirib, “Bundesligada rekord bo‘lgan 55 million yevrolik taklif muzokaralar uchun sabab bo‘lmasa, “Shtutgart” qaysi summani alohida deb hisoblaydi, bu juda kutilmagan holat”, deya ta’kidladi. O‘tgan mavsumda hujumchi barcha musobaqalarda jami 33 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma berdi.

Агент Вольтемадена отклонил предложение Штутгарта
Агент немецкого нападающего Ника Волтемадена Дэнни Бахман сообщил, что он удивлён отказом клуба «Штутгарт» от очередного предложения «Баварии» о покупке его клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным СМИ, мюнхенский клуб был готов заплатить 50 миллионов евро основной суммы и дополнительно 5 миллионов евро в виде бонуса за 23-летнего нападающего. Однако клуб «Штутгарт» не согласился с этим и требует, чтобы цена трансфера составляла как минимум 80 миллионов евро.
Корреспондент Sky Sport Флориан Плеттенберг, ссылаясь на слова агента, отметил: «Если предложение в 55 миллионов евро, ставящее рекорд в Бундеслиге, не стало причиной для переговоров, то это очень неожиданная ситуация, когда «Штутгарт» считает какую-то сумму отдельной». В прошлом сезоне нападающий провёл на поле 33 матча во всех турнирах, забил 17 голов и отдал 3 голевые передачи.