Gazzaev: Dinamo va Baltika o‘yini natijasi adolatli
Mashhur murabbiy Valeriy Gazzaev Rossiya Premer Ligasi birinchi turida Moskva «Dinamo» va Kaliningrad «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Baltika» jismoniy tayyorgarligi yuqori bo‘lgan tizimli jamoa sifatida o‘zini ko‘rsatdi. O‘yinning natijasi to‘liq adolatli deb hisoblanadi.
Gazzaevning ta’kidlashicha, murabbiy Andrey Talalaev boshchiligidagi har bir futbolchi maydonda o‘z vazifasini yaxshi anglab, bosh murabbiy talablariga to‘liq rioya qilmoqda. 18 iyul kuni bo‘lib o‘tgan ushbu o‘yin Rossiya chempionatining yangi mavsumining boshlanishi bo‘ldi.
«Dinamo» va «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda g‘olib aniqlanmadi va o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Bu natija jamoalarning imkoniyatlarini teng deb baholashga asos bo‘ldi.
Umuman olganda, o‘yin qiziqarli va raqobatbardosh tarzda kechdi. Gazzaevning fikricha, «Baltika» jamoasi mavsum davomida ham yaxshi o‘yin ko‘rsatishi mumkin.

Газзаев: Результат игры Динамо и Балтики справедливый
Известный тренер Валерий Газзаев прокомментировал матч между московским «Динамо» и калининградской «Балтикой» в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Балтика» проявила себя как системная команда с высоким уровнем физической подготовки. Результат матча считается полностью справедливым.
Газзаев отметил, что каждый футболист под руководством тренера Андрея Талалаева хорошо понимает свои задачи на поле и полностью соблюдает требования главного тренера. Этот матч, состоявшийся 18 июля, стал началом нового сезона чемпионата России.
В встрече между командами «Динамо» и «Балтика» победитель не был определен, и игра завершилась вничью 1:1. Этот результат стал основанием для оценки возможностей команд как равных.
В целом, игра прошла интересно и конкурентоспособно. По мнению Газзаева, команда «Балтика» может показывать хороший уровень игры на протяжении всего сезона.