AQSh tomonidan Xitoyga 245% gacha boj soliq joriy qilish tahdidi iqtisodiy qurol sifatida mutlaqo mantiqsiz ko‘rinishga ega, deb ura.news xabar berdi.
Xitoyning Savdo vazirligi bu “ma’nosiz raqamlar o‘yini”ga e’tibor bermasligini bildirdi, biroq mamlakat manfaatlariga zarar yetkazilsa, javobsiz qoldirmasligini ta’kidladi.
Hozirda AQSh va Xitoy o‘rtasidagi umumiy boj stavkalari 125% ni tashkil qiladi. Bundan tashqari, AQSh Xitoyni narkotiklarga qarshi kurashda sustkashlikda ayblab, qo‘shimcha 20% boj joriy qilgan.

Китай ответил на угрозу 245% пошлин со стороны США
Угроза введения пошлин в 245% на товары из Китая со стороны США выглядит абсолютно нелогично как экономическое оружие, сообщает ura.news.
Министерство торговли Китая заявило, что не будет обращать внимания на эту «бессмысленную игру с цифрами», однако подчеркнуло, что не оставит без ответа, если будут причинены ущербы интересам страны.
В настоящее время общие ставки пошлин между США и Китаем составляют 125%. Кроме того, США ввели дополнительные 20% пошлины, обвиняя Китай в бездействии в борьбе с наркотиками.