Florida universitetida otishma: 5 kishi halok bo‘ldi
Florida shtati universitetida yuz bergan otishma 5 kishining hayotiga zomin bo‘ldi, deb CNN va Associated Press manbalari xabar berdi.
Hodisa vaqtida universitet ma’muriyati talabalarni xavfsizlik choralarini ko‘rishga chaqirdi:
«Eshiklarni yoping va derazalardan uzoqroq turing», — deyilgan e’londa.
Otkazuvchi kuch tuzilmalari, jumladan, FTB xodimlari ham hodisa joyida ish olib bormoqda. Gumonlanuvchi qo‘lga olingan.
Tallahassee Memorial Healthcare shifoxonasi yaralanganlarni qabul qilayotganini tasdiqladi, ammo aniq tafsilotlar oshkor qilinmagan.
Bir talaba otishma haqidagi xabarni eshitganidan so‘ng shok holatiga tushganini aytdi:
«Qo‘llarini ko‘targan holda evakuatsiya qilinganlar orasida do‘stlarim bor edi», — deya xotirladi u.
Universitet xodimlaridan biri o‘q ovozlarini eshitgani va odamlar qochayotganini ko‘rganini ma’lum qildi.
AQSH prezidenti Donald Tramp ham voqeadan xabardor ekanini bayonot orqali ma’lum qildi.
Eron razvedka vaziri Ismoil Xatib Tehronda Isroil aviazarbasi natijasida halok bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xatib Eronning eng nufuzli rahbarlaridan biri bo‘lib, marhum diniy rahbar Ali
Dunyo Bugun, 18:14
Reddit foydalanuvchilari tomonidan tashkil etilgan “Dunyo bayroqlari turniri” onlayn musobaqasining yakuniga ko‘ra, Qozog‘iston bayrog‘i dunyodagi eng chiroyli davlat bayrog‘i deb tan olindi. Bu
Bugun Eron 84 dengizchisining dafn marosimi o‘tkazilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. 4 mart kuni Eronning “Dena” esminesi Hindistondan harbiy paraddan qaytayotganda Shri Lanka oroli yaqinida
Dunyo Bugun, 16:16
Donald Tramp ma’muriyati Moskva bilan munosabatlarni yangi bosqichga olib chiqish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda Politico nashri ma’lumot berdi. Nashrning
Isroil tomonidan “Basij” qo‘mondoni general G‘ulomrizo Sulaymoniy hamda Eron Oliy milliy xavfsizlik kengashi kotibi Ali Lorijoniy yo‘q qilingani haqida xabarlar tasdiqlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar

Стрельба в университете Флориды: 5 человек погибли
Ст стрельба, произошедшая в университете штата Флорида, унесла жизни 5 человек, сообщают источники CNN и Associated Press.
Во время инцидента администрация университета призвала студентов принять меры безопасности:
«Закройте двери и держитесь подальше от окон», — говорится в объявлении.
Силы правопорядка, включая сотрудников ФБР, также работают на месте происшествия. Подозреваемый задержан.
Больница Tallahassee Memorial Healthcare подтвердила, что принимает раненых, однако конкретные детали не раскрыты.
Один студент сказал, что после того, как он услышал о стрельбе, впал в шок:
«Среди эвакуированных с поднятыми руками были мои друзья», — вспомнил он.
Один из сотрудников университета сообщил, что слышал звуки выстрелов и видел, как люди убегают.
Президент США Дональд Трамп также заявил, что в курсе происшествия.
В Таиланде в аварии погибли и получили ранения граждане Узбекистана
Дорожно-транспортное происшествие на острове Пхукет, одном из популярных туристических мест Таиланда, принесло глубокую скорбь одной семье. Об этом сообщает Zamin.uz. В результате трагедии,
Министр разведки Ирана Исмаил Хатиб погиб в Тегеране в результате авиаудара Израиля. Об этом сообщил Zamin.uz. Хатиб был одним из самых влиятельных лидеров Ирана и близким соратником покойного
По итогам онлайн-конкурса «Турнир флагов мира», организованного пользователями Reddit, флаг Казахстана был признан самым красивым государственным флагом в мире. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом
Мир Сегодня, 16:59
Сегодня в Иране проходит церемония похорон 84 моряков. Об этом сообщает Zamin.uz. 4 марта эсминец Ирана «Дена» подвергся атаке со стороны подводной лодки США у острова Шри-Ланка, возвращаясь с
Мир Сегодня, 16:16
Администрация Дональда Трампа рассматривает возможность вывести отношения с Москвой на новый уровень. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает издание Politico. По данным издания, Белый дом