Ukrainada o‘zbekistonlik manyak umrbodga hukm qilindi
Ukrainada so‘nggi 10 yil ichida ilk bor seriyaviy qotilga sud hukmi chiqarildi. Bu jinoyat ishi bo‘yicha Ukraina Milliy politsiyasi tergovni yakunladi va aybdor sifatida O‘zbekiston fuqarosi aniqlangani ma’lum qilindi, deb UPL.uz xabar berdi.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, 2018 yildan 2024 yilgacha u 11 kishini — 8 erkak va 3 ayolni vahshiylarcha o‘ldirgan. U qurbonlar bilan tanishib, ishonchlarini qozongan, ko‘pincha spirtli ichimliklar ichilgan holda vaqt o‘tkazgan. Qurbonlar hushyorlikni yo‘qotganida, u bo‘g‘ish yoki tosh bilan urish orqali ularni o‘ldirgan. So‘ng ularning pullari, taqinchoqlari va qimmatbaho buyumlarini o‘marib ketgan.
Eng dahshatli voqealardan biri Kiyevning Goloseyev tumanida sodir bo‘lgan — gul do‘koni xodimasi 34 marta pichoqlangan. Ushbu jinoyat orqali tergovchilar maniyak iziga tushishgan va boshqa jinoyatlarni ham fosh etishgan.

В Украине узбекистанский маньяк приговорен к пожизненному заключению
В Украине впервые за последние 10 лет был вынесен приговор серийному убийце. По этому уголовному делу Национальная полиция Украины завершила расследование, и стало известно, что виновным является гражданин Узбекистана, сообщает UPL.uz.
Согласно данным расследования, с 2018 по 2024 год он жестоко убил 11 человек — 8 мужчин и 3 женщины. Он знакомился с жертвами, завоевывал их доверие, часто проводя время в состоянии алкогольного опьянения. Когда жертвы теряли бдительность, он убивал их, душа или ударяя камнем. Затем он забирал их деньги, украшения и ценные вещи.
Одно из самых ужасных событий произошло в Голосеевском районе Киева — сотрудница цветочного магазина была stabbed 34 раза. Благодаря этому преступлению следователи вышли на след маньяка и раскрыли другие преступления.