Britaniyaning yirik investitsiyaviy holdingi O‘zbekiston bozoriga kirmoqchi
O‘zbekiston elchisi Ravshan Usmonov Britaniyaning yetakchi investitsiyaviy holdinglaridan biri – United Green Group tashkilotining investitsiyalar bo‘yicha bosh direktori Albrext Frishenshlager bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Albrext Frishenshlagerning aytishicha, United Green Group holdingi O‘zbekiston bilan investitsiyaviy hamkorlik o‘rnatishdan manfaatdor.
Tomonlar hamkorlikning aniq yo‘nalishlarini belgilash uchun United Green Group va O‘zbekistonning tegishli vazirlik hamda idoralari o‘rtasida ishchi aloqalarni o‘rnatish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.
United Green Group'ga XX asrning boshida Britaniyada asos solingan. U hozirgi kunda energetika, avtomobilsozlik, savdo, ko‘chmas mulk, qishloq xo‘jaligi va tijorat sohasida faoliyat olib bormoqda. Xolding o‘zining boy tajribasi, innovatsion yondashuvlari va keng ko‘lamli faoliyati orqali xalqaro miqyosda ko‘plab loyihalarni muvaffaqiyatli amalga oshirgan.

Крупный инвестиционный холдинг Британии хочет выйти на рынок Узбекистана
Посол Узбекистана Равшан Усманов провел встречу с Альбрехтом Фришеншлагером, генеральным директором по инвестициям одной из ведущих инвестиционных холдингов Великобритании – United Green Group.
По словам Альбрехта Фришеншлагера, холдинг United Green Group заинтересован в установлении инвестиционного сотрудничества с Узбекистаном.
Стороны достигли соглашения о налаживании рабочих контактов между United Green Group и соответствующими министерствами и ведомствами Узбекистана для определения конкретных направлений сотрудничества.
United Green Group была основана в начале XX века в Великобритании. В настоящее время она активно работает в сферах энергетики, автомобилестроения, торговли, недвижимости, сельского хозяйства и коммерции. Холдинг успешно реализовал множество проектов международного масштаба благодаря своему богатому опыту, инновационным подходам и широкому спектру деятельности.