O‘zbekistonda oltin narxi ketma-ket uch kun oshmoqda
O‘zbekistonda 5 grammli oltin narxi ketma-ket uchinchi kun oshmoqda, deb Kursiv.media Markaziy bank matbuot xizmatiga tayanib xabar berdi. 3 aprel holatiga ko‘ra, 5 grammli slitok narxi ilk bor 6,75 million so‘mga yetdi.
Shuningdek, 10 grammli slitok narxi 13,5 million so‘mga, 20 grammli esa 27 million so‘mga ko‘tarildi.
Markaziy bank 50 va 100 grammli slitoklar narxini ham yangiladi: ular mos ravishda 67,5 million va 135,1 million so‘mni tashkil etmoqda.
UBS banki tahlilchilarining fikriga ko‘ra, joriy yil oxiriga kelib, jahon bozorida oltin narxi $3,200 gacha ko‘tarilishi mumkin.

В Узбекистане цена на золото растет подряд три дня
В Узбекистане цена на золото в 5 граммов растет третий день подряд, сообщает Kursiv.media со ссылкой на пресс-службу Центрального банка. По состоянию на 3 апреля цена на 5-граммовый слиток впервые достигла 6,75 миллиона сумов.
Кроме того, цена на 10-граммовый слиток поднялась до 13,5 миллиона сумов, а на 20-граммовый — до 27 миллионов сумов.
Центральный банк также обновил цены на 50 и 100-граммовые слитки: они составляют соответственно 67,5 миллиона и 135,1 миллиона сумов.
По мнению аналитиков банка UBS, к концу текущего года цена на золото на мировом рынке может вырасти до 3,200 долларов.