O‘zbekistonning ayrim hududlarida 9 may kuni yomg‘ir yog‘adi
Toshkent shahrida havo bir oz bulutli bo‘ladi, kechasi va ertalab qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol g‘arbdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 18-20 daraja, kunduzi 28-30 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 13-18 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, kechasi va ertalab ayrim joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. G‘arbiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan 9-14 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 27-32 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 9-14 metr/sekund tezlikda esadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, ayrim joylarda kuchli bo‘lishi, momaqaldiroq kuzatilishi mumkin. Sel-suv toshqini hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 17-22 daraja bo‘ladi.
“O‘zgidromet”ning avvalgi prognozida 8 maydan haroratning bir oz pasayishi boshlanishi, 9 mayda markaziy va sharqiy viloyatlarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi mumkinligi ma’lum qilingandi. 8—11 may kunlari respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida sel-suv toshqini hodisalari yuzaga kelishi mumkin.

В некоторых регионах Узбекистана 9 мая пройдет дождь
В Ташкенте погода будет немного облачной, ночью и утром возможны кратковременные дожди, возможна гроза. Днем осадков не ожидается. Ветер будет дуть с запада со скоростью 5-10 метров в секунду. Температура ночью 18-20 градусов, днем 28-30 градусов.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью 13-18 градусов, днем 30-35 градусов.
В Бухарской и Навоийской областях погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью 15-20 градусов, днем 30-35 градусов.
В Ташкентской, Сирдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода будет немного облачной, ночью и утром в некоторых местах возможны кратковременные дожди, возможна гроза. Западный ветер изменит направление и будет дуть с востока со скоростью 9-14 метров в секунду. Температура ночью 15-20 градусов, днем 27-32 градуса.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 9-14 метров в секунду, в некоторых местах возможны пыльные бури. Температура ночью 17-22 градуса, днем 30-35 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет немного облачной, во второй половине дня в некоторых местах возможны кратковременные дожди, возможна гроза. Ветер будет дуть с запада со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду. Температура ночью 15-20 градусов, днем 25-30 градусов.
В горных районах республики погода будет немного облачной, в некоторых местах возможны кратковременные дожди, в отдельных местах возможны сильные дожди, возможна гроза. Могут возникнуть случаи селевых наводнений. Ветер будет дуть с запада со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду. Температура ночью 10-15 градусов, днем 17-22 градуса.
В предыдущем прогнозе “Узгидромет” сообщал, что с 8 мая начнется небольшое понижение температуры, 9 мая в центральных и восточных областях возможны кратковременные дожди. С 8 по 11 мая в предгорьях и горных районах республики могут возникнуть случаи селевых наводнений.