Xlusevich: Futbolni kelajakda yanada yaxshilaymiz
«Spartak» jamoasi himoyachisi Daniil Xlusevich «Match TV» kanaliga «Dinamo» Mahachkala jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning birinchi bo‘limi haqida fikrlarini bildirdi. Daniilning aytishicha, mavsum boshidagi birinchi o‘yinlar odatda shunday bo‘ladi, jamoa ritmga kirishga harakat qiladi.
Tayyorlov davri va rasmiy o‘yinlar orasida farq bor, rasmiy o‘yinlarda his-tuyg‘ular boshqacha bo‘ladi. O‘yinda ba’zi vaziyatlarda to‘g‘ri natija chiqmagan, ko‘p kurash bo‘lgan.
Shunga qaramay, Daniil kelgusida jamoa yanada yaxshi futbol ko‘rsatishini ta’kidladi. O‘yinning hisobiga kelsak, u yetarlicha gol urilganini, biroq ba’zi gollar bekor qilinganini aytdi.
Hakamlarga nisbatan tanqidlar bo‘lishi tabiiy, ammo bunday ishlar bilan maxsus mutaxassislar shug‘ullanadi. Umuman olganda, o‘yinda ko‘plab imkoniyatlar bo‘lgan va jamoa o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga harakat qilgan.

Хлусевич: В будущем мы сделаем футбол еще лучше
Защитник команды «Спартак» Даниил Хлусевич дал интервью каналу «Матч ТВ» после матча с командой «Динамо» Махачкала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о первом тайме игры. По словам Даниила, первые игры в начале сезона обычно проходят так, команда пытается войти в ритм.
Существует разница между подготовительным периодом и официальными играми, в официальных играх эмоции другие. В игре в некоторых ситуациях правильный результат не был достигнут, было много борьбы.
Тем не менее, Даниил отметил, что в будущем команда покажет еще лучший футбол. Что касается счета игры, он сказал, что голов было достаточно, но некоторые голы были отменены.
Критика в адрес судей — это естественно, но такими вопросами занимаются специальные специалисты. В целом, в игре было много возможностей, и команда старалась продемонстрировать свои шансы.