Arsenal va Sporting Dyokeresh transferida kelisha olmadi
Londonning Arsenal klubi bilan Lissabonning Sporting klubi o‘rtasida hujumchi Viktor Dyokeresh transferi bo‘yicha muzokaralarda qiyinchiliklar yuzaga keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Haftaning boshida turli ishonchli manbalar shved futbolchisining Arsenalga o'tishi deyarli tasdiqlanganini ma’lum qilgan edi. Biroq, vaziyat kutilganidek oson bo‘lmadi.
Maisfutebol nashrining yangilangan ma’lumotlariga ko‘ra, muzokaralar to‘liq to‘xtab qoldi. Holat shunchalik murakkablashdiki, futbolchining otasi muzokaralarda hech qanday yutuq bo‘lmagani sababli yig‘lab yuborgan.
Portugaliya klubi o‘z shartlarida qat’iy turib, hech qanday imtiyoz bermoqchi emas. Viktor Dyokereshning Arsenalga transferi uchun 63,5 million yevro asosiy summa va 10 million yevro bonuslar belgilangan edi.
27 yoshli hujumchi esa allaqachon o‘z roziligini bildirgan. Shunga qaramay, tomonlar orasidagi kelishuvga erishish hali imkonsiz bo‘lib qolmoqda.

Арсенал и Спортинг не смогли договориться по трансферу Дйокереша
Между лондонским клубом Арсенал и лиссабонским клубом Спортинг возникли трудности в переговорах о трансфере нападающего Виктора Дйокереша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале недели различные надежные источники сообщили, что переход шведского футболиста в Арсенал почти подтвержден. Однако ситуация оказалась не такой простой, как ожидалось.
Согласно обновленным данным издания Maisfutebol, переговоры полностью приостановлены. Ситуация стала настолько сложной, что отец футболиста заплакал из-за отсутствия каких-либо успехов в переговорах.
Португальский клуб настаивает на своих условиях и не хочет предоставлять никаких уступок. Для трансфера Виктора Дйокереша в Арсенал была установлена основная сумма в 63,5 миллиона евро и 10 миллионов евро в виде бонусов.
27-летний нападающий уже выразил свое согласие. Тем не менее, достичь соглашения между сторонами по-прежнему невозможно.