Frankfurtning Ayntrax klubining hujumchisi Ugo Ekitike Liverpulga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur insayder Devid Ornshteynning xabar berishicha, klublar transfer shartlarini og‘zaki kelishib olgan, hozir faqat hujjatlarni rasmiylashtirish qoldi. Agar barcha jarayon reja bo‘yicha amalga oshsa, kelishuv yaqin kunlarda yakunlanadi.
Liverpul Ayntraxga Ugo Ekitikening transferi uchun 80 million yevro to‘lashi kutilmoqda. Bonuslar hisobga olinsa, ushbu summa 90 million yevroga yetishi mumkin.
23 yoshli futbolchi Liverpul klubi bilan 2031 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzolagan. Ekitike o‘tgan mavsumda Frankfurt jamoasi safida 48 ta o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urdi va 12 ta golli pas berdi.
Uning faoliyati va natijalari yangi jamoada ham muvaffaqiyatli bo‘lishiga umid bildirilmoqda. Transfer jarayonining tez orada yakunlanishi futbol olamida katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Ливерпуль завершает покупку Уго Экитике
Нападающий франкфуртского клуба Айнтрахт Уго Этиките близок к переходу в Ливерпуль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный инсайдер Дэвид Орнштейн сообщает, что клубы устно согласовали условия трансфера, осталось только оформить документы. Если все пройдет по плану, соглашение будет завершено в ближайшие дни.
Ливерпуль ожидает заплатить Айнтрахту 80 миллионов евро за трансфер Уго Этиките. С учетом бонусов эта сумма может достичь 90 миллионов евро.
23-летний футболист подписал контракт с Ливерпулем до 2031 года. Этиките в прошлом сезоне провел 48 матчей за франкфуртскую команду, забил 22 гола и отдал 12 голевых передач.
Ожидается, что его карьера и результаты в новой команде также будут успешными. Завершение процесса трансфера внимательно отслеживается в футбольном мире.