Shanba kuni hujumchi Anton Zabolotniy «Spartak» jamoasi safida rasmiy o‘yinda ilk bor maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi asosiy tarkibda joy oldi va 74-daqiqagacha o‘ynadi. Zabolotniy gol urmagan bo‘lsa-da, maydondagi yakkakurashlarda yaxshi natija ko‘rsatdi.
«Qizil oq» jamoasi uning ushbu muvaffaqiyatini alohida ta’kidlab o‘tdi. «Anton Zabolotniy – so‘nggi ikki yarim yil ichida «Spartak» safida Rossiya chempionatining bir o‘yinida 9 va undan ortiq yuqori to‘p uchun yakkakurashni yutgan birinchi futbolchi.
Deybuting bilan, Anton!» deb yozilgan «qizil oq» jamoaning rasmiy xabarida. Eslatib o‘tamiz, «Spartak» yaqin kunlarda Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Premyer-liganing ikkinchi turida «Spartak» o‘z maydonida «Baltika» jamoasi bilan bellashadi. Ushbu o‘yin 26 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Заболотный «Спартак» в составе рекордно выступает в одиночных боях
В субботу нападающий Антон Заболотный впервые вышел на поле в официальном матче в составе команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист занял место в основном составе и играл до 74-й минуты. Хотя Заболотный не забил гол, он показал хорошие результаты в единоборствах на поле.
Команда «красно-белых» особо отметила его успех. «Антон Заболотный – первый футболист за последние два с половиной года, который выиграл в единоборствах 9 и более высоких мячей в одном матче чемпионата России в составе «Спартака».
«С дебютом, Антон!» – говорится в официальном сообщении команды «красно-белых». Напоминаем, что «Спартак» в ближайшие дни одержал победу над командой «Динамо» из Махачкалы со счетом 1:0.
Во втором туре Премьер-лиги «Спартак» будет сражаться с командой «Балтика» на своем поле. Этот матч состоится 26 июля, в субботу.