Shpilevskiy: Bugun muxlislar yangi «Pari»ni ko‘radi
«Pari NN» jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy «Match TV» kanaliga Krasnodar jamoasi bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrlarini shunday ifoda etdi: «Ehtimol, birinchi uy o‘yinimizni haqiqiy uyda o‘tkazishni xohlaganmiz. Ammo hozirgi sharoitlarni qabul qilishimiz kerak.
Shunga qaramay, o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rish lozim. Umid qilamanki, o‘yindan keyin ham yaxshi kayfiyatda uyga qaytamiz.
Bu eng muhim narsa.» Shpilevskiy uy jamoasi sifatida kiyinish xonasini tanlash imkoniyati bo‘lganiga qaramay, mehmonlar kiyinish xonasini tanlaganini aytdi: «Buni aniq bilmayman. Biz kelib, bizni shu kiyinish xonasiga joylashtirishdi.» U raqib jamoa haqida fikr bildirarkan, Krasnodar jamoasini Superkubokdagi g‘alabasi bilan tabrikladi va ular o‘tgan yilgi chempionlikni haqli deb hisoblashini ta’kidladi.
«Ular o‘z kuchli tomonlariga ega. Eng asosiysi, biz hozir qo‘rqmasligimiz kerak.
Qo‘rqish va eski odatlarga qaytish noto‘g‘ri. Ishonchim komilki, bugun muxlislar yangi «Pari»ni ko‘rishadi, u qo‘rqmaydi.
Vazifamiz raqibga katta qiyinchiliklar yaratishdir.» Yozgi qisqa tayyorgarlik davri haqida murabbiy shunday dedi: «To‘rt hafta bo‘lsa-da, bu vaqtimiz bor edi. Har doim yangi jamoaga kelganda murabbiy ko‘proq vaqt talab qiladi.
Jamoa hali to‘liq shakllanmagan. Biroq o‘yinchilarning o‘zini berishi, tinglashi va bizning talablarimizga harakat qilayotgani juda yoqimli.

Шпилевский: Сегодня болельщики увидят новый «Пари»
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский дал интервью каналу «Матч ТВ» перед игрой с командой Краснодар. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил свои мысли так: «Возможно, мы хотели провести нашу первую домашнюю игру по-настоящему дома. Но мы должны принять текущие условия.
Тем не менее, необходимо серьезно подготовиться к игре. Надеюсь, что после игры мы вернемся домой в хорошем настроении.
Это самое главное.» Шпилевский, несмотря на то что у него была возможность выбрать раздевалку как домашней команды, сказал, что гости выбрали раздевалку: «Я точно не знаю. Мы пришли, и нас разместили в этой раздевалке.» Говоря о сопернике, он поздравил команду Краснодар с победой в Суперкубке и отметил, что они считают чемпионство прошлого года заслуженным.
«У них есть свои сильные стороны. Главное, что мы сейчас не должны бояться.
Бояться и возвращаться к старым привычкам неправильно. Уверен, что сегодня болельщики увидят новую «Пари», которая не боится.
Наша задача — создать сопернику большие трудности.» О летнем коротком подготовительном периоде тренер сказал: «Хотя прошло четыре недели, у нас было время. Всегда, когда приходишь в новую команду, тренер требует больше времени.
Команда еще не полностью сформирована. Однако приятно видеть, что игроки отдаются, слушают и стараются выполнять наши требования.