Bavariya klubi Liverpul bilan Luis Dias transferi bo‘yicha muzokaralarda muvaffaqiyatga erishish umidini saqlab qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mersisayd jamoasi qanot himoyachisini sotishda shoshilmayapti va bir necha takliflarni rad etdi. Shu bilan birga, yaqin kelajakda Myunxenning yirik klubi yaxshilangan taklif bilan qaytadi.
Jurnalist Frank Linkeshning ma’lumot berishicha, Bavariya kolumbiyalik futbolchini sotib olish uchun katta mablag‘ sarflashga tayyor va Liverpul katta transfer xarajatlarini qoplash zarurati tufayli rozilik bildiradi, deb hisoblamoqda. Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Luis Diasning narxi 70 million yevroni tashkil etadi.
Futbolchining amaldagi shartnomasi Angliya chempionlari bilan 2027-yil yozigacha mo‘ljallangan. Bavariya klubi ushbu transferda muvaffaqiyatga erishish uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda va tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishish ehtimoli yuqori.

Бавария хочет купить Луиса Диаса у Ливерпуля
Клуб Бавария сохраняет надежду на успех в переговорах с Ливерпулем по трансферу Луиса Диаса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Мерсисайда не спешит продавать своего флангового защитника и отклонила несколько предложений. В то же время, в ближайшем будущем крупный клуб из Мюнхена вернется с улучшенным предложением.
Журналист Франк Линкеш сообщает, что Бавария готова потратить значительную сумму на покупку колумбийского футболиста, и Ливерпуль, учитывая необходимость покрыть большие трансферные расходы, согласится. По оценкам специалистов Transfermarkt, стоимость Луиса Диаса составляет 70 миллионов евро.
Контракт футболиста с чемпионами Англии рассчитан до лета 2027 года. Клуб Бавария принимает все необходимые меры для достижения успеха в этом трансфере, и вероятность достижения соглашения между сторонами высока.