O'zbekistonda 13 mart kuni havo iliq va quyoshli bo'ladi
«Al-Ahli» jamoasining hujumchisi Riyod Marez, 2023 yilda «Manchester Siti» klubidan kelgan, jamoa safdoshi Krishtianu Ronaldu tomonidan aytilgan fikrga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ronaldu ilgari Saudiya Professional Ligasi Fransiyaning Liga 1 ligasidan kuchliroq ekanligini ta’kidlagan edi. Ronaldu o‘z fikrida Saudiya ligasi Fransiyada faqatgina «PSJ» jamoasi kuchli ekanligini aytgan.
Biroq Marez bu fikrga qo‘shilmasligini bildirib, Saudiya chempionatining hali rivojlanish uchun imkoniyatlari ko‘p ekanligini, ammo liganing taraqqiyot sur’ati sezilarli darajada ekanligini ta’kidladi. U shunday dedi: «Men uning fikriga qo‘shilmayman.
Hozirda Yevropaning eng kuchli besh ligasi hali ham oldinda turadi, Saudiya ligasi esa ularning darajasiga yaqinlashmoqda. Kelajakda bizning liga dunyodagi eng yaxshi ligalardan biri bo‘lishi mumkin.
Men kabi futbolchilar bu yo‘lni tanlab, chempionat rivojlanishiga hissa qo‘shmoqda. Ikki mavsum davomida jamoalar, murabbiylar, taktika va tashkilot darajasida sezilarli o‘sish borligini ko‘ryapman.
Bu yerda kuchli sa’y-harakatlar qilinmoqda va liga kuchli bo‘lishiga ishonaman.» Marezning «Al-Ahli» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyigacha mo‘ljallangan.

Мarez Роналду мнению: лига растет
Нападающий команды «Al-Ahli» Рияд Махрез, пришедший из клуба «Манчестер Сити» в 2023 году, высказал свое мнение о словах своего одноклубника Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Роналду ранее подчеркивал, что Саудовская Профессиональная лига сильнее французской Лиги 1. Он отметил, что в Саудовской лиге только команда «ПСЖ» является сильной.
Однако Махрез заявил, что не согласен с этим мнением, отметив, что у Саудовского чемпионата еще много возможностей для развития, но темпы развития лиги значительно увеличиваются. Он сказал: «Я не согласен с его мнением.
В настоящее время пять сильнейших лиг Европы все еще впереди, а Саудовская лига приближается к их уровню. В будущем наша лига может стать одной из лучших лиг в мире.
Игроки, такие как я, выбирают этот путь и вносят свой вклад в развитие чемпионата. За два сезона я вижу значительный рост на уровне команд, тренеров, тактики и организации.
Здесь прилагаются серьезные усилия, и я верю, что лига станет сильной.» Контракт Махреза с «Al-Ahli» рассчитан до июня 2027 года.