Gazzaev: Nikolich kutilmaganda rahbariyatni qoldirdi
Mashhur rossiyalik murabbiy Valeriy Gazzaev yozgi tanaffus davrida CSKA jamoasining sobiq bosh murabbiyi Marko Nikolich bilan bog‘liq vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, iyun oyida Nikolich CSKA bosh murabbiyligi lavozimidan ketib, yunonlarning AEK klubiga bosh murabbiy sifatida ish boshlagan. Gazzaev ta’kidlaganidek, Nikolich jamoada yaxshi meros qoldirgan va unga nisbatan tanqidlar bo‘lmasligi kerak.
Biroq, u kutilmaganda rahbariyatni qiyin vaziyatga qo‘yib, chempionat boshida yangi murabbiy qidirishga majbur qilgan. Rossiyalik mutaxassis uchun serb murabbiyning ketishi kutilmagan hol bo‘lgan.
Nikolich davrida CSKA Premyer-ligada bronza medallarini qo‘lga kiritgan va jamoa Rossiya Kubogida g‘olib bo‘lgan. Uning ketishidan so‘ng, jamoa bosh murabbiyi sifatida Fabio Chelestini tayinlandi.
Ushbu o‘zgarishlar CSKA jamoasining kelajakdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi ta’kidlandi.

Газзаев: Николич неожиданно покинул руководство
Известный российский тренер Валерий Газзаев высказал свое мнение о ситуации с бывшим главным тренером ЦСКА Марко Николичем в период летнего перерыва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в июне Николич ушел с поста главного тренера ЦСКА и начал работать главным тренером греческого клуба АЕК. Газзаев отметил, что Николич оставил хорошее наследие в команде, и критики в его адрес быть не должно.
Однако он неожиданно поставил руководство в сложное положение, заставив искать нового тренера в начале чемпионата. Для российского специалиста уход сербского тренера стал неожиданным событием.
При Николиче ЦСКА завоевал бронзовые медали в Премьер-лиге и стал победителем Кубка России. После его ухода главным тренером был назначен Фабио Челестини.