Spartak Dinamo o‘yini uchun jazoga tortilishi mumkin
Rossiya futbol ittifoqining nazorat va intizom qo‘mitasi rahbari Artur Grigoryants Moskva “Spartak” jamoasi Rossiya premer-ligasining yangi mavsumining birinchi turida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi natijalar bo‘yicha jazoga tortilishi mumkinligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda “Spartak” 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ma’lumotlarga ko‘ra, o‘yin davomida “qizil-oq” jamoasi muxlislari D tribunada asosiy hakam Vasiliy Kazartsevga nisbatan haqoratli shiorlar kuylashgan.
Bu holat haqida Grigoryants “Match TV”ga bergan intervyusida aytib o‘tgan. Shuningdek, u “Spartak” bosh murabbiyi Stankovich, tahlilchi Sasso va darvozabonlar murabbiyi texnik zonadan chiqib ketgani holatini ham ko‘rib chiqishlarini bildirgan.
Qo‘mita ushbu holatlarni sinchiklab o‘rganib, jamoaga nisbatan tegishli intizomiy choralar qo‘llashi mumkin. Futbol o‘yinlari doirasida hakamlarga nisbatan hurmatsizlik va texnik tartib-qoidalarni buzish intizomiy javobgarlikka sabab bo‘ladi.

Спартак может быть наказан за игру с Динамо
Руководитель контрольного и дисциплинарного комитета Российского футбольного союза Артур Григорьянц сообщил, что московская команда "Спартак" может быть наказана по результатам матча против махачкалинского "Динамо" в первом туре нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче "Спартак" одержал победу со счетом 1:0. По информации, во время игры болельщики "красно-белых" скандировали оскорбительные лозунги в адрес главного арбитра Василия Казартцева на трибуне D.
Об этом случае Григорьянц упомянул в интервью "Матч ТВ". Также он отметил, что они рассмотрят ситуацию с выходом главного тренера "Спартака" Станковича, аналитика Сассо и тренера вратарей из технической зоны.
Комитет может тщательно изучить эти случаи и применить соответствующие дисциплинарные меры к команде. Неповиновение арбитрам и нарушение технических правил в рамках футбольных матчей влекут за собой дисциплинарную ответственность.