Gollandiya hujumchisi Noa Lang, bu yozda "Napoli" jamoasiga qo‘shilganidan so‘ng, o‘zining yangi jamoasidagi vazifalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xvicha Kvaratsxeliya "PSJ"ga ketganidan keyin, aynan Lang hujumning qanotida uning o‘rnini egallashi kutilmoqda. Unga Kvaratsxeliyani almashtirish bilan bog‘liq bosim haqida savol berilganda, Lang bu chaqiriqni qabul qilishga tayyorligini va klub tarixida o‘z izini qoldirish niyatida ekanligini ta’kidladi.
Langning so‘zlariga ko‘ra, u klub tomonidan ishonch bildirilayotganini his qiladi va Kvaratsxeliya juda yaxshi futbolchi ekanini tan oladi. Shuningdek, u o‘zining butunlay boshqacha futbolchi ekanini va "Napoli"da o‘z tarixini yaratmoqchi ekanini aytdi.
Serie Ada yuqori darajadagi raqobat mavjudligi unga yoqadi. Italiya futbolga bo‘lgan ehtirosi bilan doim o‘ziga jalb qilib kelgan va u bu yerda o‘zini sinab ko‘rishga intilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Noa Lang yozgi transfer oynasida PSV jamoasidan "Napoli"ga o‘tgan. U yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatib, jamoaning hujum chizig‘ida muhim rol o‘ynashni maqsad qilgan.

Ноа Ланг хочет оставить след в истории Наполи
Голландский нападающий Ноа Ланг, после того как этим летом присоединился к команде "Наполи", высказал свои мысли о задачах в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После ухода Хвичи Кварацхелии в "ПСЖ", именно Ланг ожидается на фланге атаки на его место. Когда ему задали вопрос о давлении, связанном с заменой Кварацхелии, Ланг подчеркнул, что готов принять этот вызов и намерен оставить свой след в истории клуба.
По словам Ланга, он чувствует доверие со стороны клуба и признает, что Кварацхелия - очень хороший футболист. Также он сказал, что он совершенно другой игрок и хочет создать свою историю в "Наполи".
Ему нравится высокая конкуренция в Серии А. Итальянский футбол всегда привлекал его своей страстью, и он стремится попробовать себя здесь.
Напомним, Ноа Ланг перешел из команды ПСВ в "Наполи" в летнее трансферное окно. Он нацелен на успешные выступления в новой команде и хочет сыграть важную роль в атакующей линии команды.