Moskva “Lokomotiv”ining sobiq prezidenti Nikolay Naumov Rossiya Premer Ligasi birinchi turida bo‘lib o‘tadigan “Orenburg” va Moskva CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasida yangi murabbiy, yangi umidlar va yangi g‘oyalar bor. Yangi murabbiyning futbol uslubi oldingi murabbiy Nikolichnikidan tubdan farq qiladi.
Shu sababli futbolchilar maydonda murabbiyning g‘oyalarini amalga oshirish uchun katta motivatsiyaga ega bo‘lishadi, dedi Naumov “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, yozda CSKA bosh murabbiyi lavozimida Marko Nikolich o‘rnini shveytsariyalik Fabio Chelestini egalladi.
Chelestini rahbarligida jamoa ilk rasmiy o‘yinda “Krasnodar”ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. “Orenburg” va CSKA o‘rtasidagi o‘yinning matnli translyatsiyasi saytimizda taqdim etiladi.

Наумов: У футболистов ЦСКА большая мотивация есть
Бывший президент московского "Локомотива" Николай Наумов высказал мнение о матче между командами "Оренбург" и московским ЦСКА, который пройдет в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде ЦСКА есть новый тренер, новые надежды и новые идеи. Стиль игры нового тренера кардинально отличается от стиля предыдущего тренера Николича.
Поэтому футболисты будут иметь большую мотивацию для реализации идей тренера на поле, сказал Наумов в интервью телеканалу "Матч ТВ". Напоминаем, что летом на посту главного тренера ЦСКА швейцарца Фабио Челестини сменил Марко Николич.
Под руководством Челестини команда в первом официальном матче одержала победу над "Краснодаром" со счетом 1:0. Текстовая трансляция матча между "Оренбургом" и ЦСКА будет представлена на нашем сайте.